Taekwondistka Iveta Jiránková přivezla bronzovou medaili z Ukrajiny

Česká výprava v bojovém taekwondu zamíchala pořadím na medailových příčkách v Charkově. Jiránková má bronz. Hronová a Štefl podlehli Kazachstánci a Ukrajince.

Charkov (Ukrajina), 12. až 14. května 2017 – Česká bojovnice v taekwondu Iveta Jiránková, jejímž domácí základnou je pelhřimovské Taekwondo Lacek, vybojovala v ukrajinském Charkovu bronzovou medaili. V turnaji světového poháru - Ukraine Open G1 ve čtvrtfinále přešla přes domácí závodnici, kterou dokázala porazit vysokým rozdílem 17:2. Semifinále bylo vyrovnanější a česká reprezentantka dlouho sahala po účasti ve finále. Nakonec ale podlehla brazilské olympioničce z letních her v Rio de Janeiru Julii Vasconcelos dos Santos. Brazilka v posledních vteřinách zápasu dokázala jedním kopem do hlavy otočit skóre na konečných 7:9 ve svůj prospěch.

Podle trenéra české reprezentace Viktora Jankovského svedla Jiránková výborný boj až do posledních vteřin. „Rozhodla hlava těsně před koncem a Brazilka si nakonec dokráčela až pro zlatou medaili,“ uvedl hlavní kouč.

Iveta Jiránková

Druhá česká reprezentantka Dominika Hronová ze stejného pelhřimovského klubu jako bronzová Jiránková se soupeřkám postavila, i když nebyla fyzicky zcela v pořádku. Nakonec podlehla v boji o medaili domácí Ukrajince Anastasii Korsakové. Bohužel do dalších bojů tak nepostoupila. „Dominika bojovala s nataženým stehenním svalem a některé techniky nemohla používat,“ vysvětlil Viktor Jankovský.

Mezi muži nastoupil Petr Štefl, který má příslušnost v SK Cobra Dojang, v kategorii do 68 kilogramů proti zkušenému reprezentantovi z Kazachstánu Mamayevovi Nursultanaovi. Svedl s ním velmi zajímavý a vyrovnaný boj, který se rozhodoval až v posledních vteřinách. Výsledné skóre bylo nakonec 7:5 v český neprospěch.

Dominika Hronová

Barbora Walterová Benešová Tisková mluvčí Czech Taekwondo federation

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.