Švýcar Zeller po 3 kolech vede Drexler Formel F3 Cup 2022

Po závodech na Hungaroringu a italské Monze se tentokrát Drexler Formel F3 Cup podíval na další jižanský autodrom v Imole, tedy samé světoznámé autodromy s plejádou formulí.

Na 4.909m dlouhém okruhu v Imole se jel další závod série pro formulové monoposty Drexler Formula F3 Cup, který letos navštíví světoznámé autodromy a jejich jezdci se svezou na rychlých tratích, kde výkon monopostů bude hrát značnou roli. Můžeme zde vidět celkem novu techniku F3, ale také postarší z let 2008, další pole pak tvoří jezdci s Formel Renault 2,0, či F4. Takový formulový mišmaš a stále ho organizačně zajišťuje Franz Woss, kterého pamatujeme jako aktivního jezdce jeho vlastní stáje Franz Woss Racing. Společné závody Drexler Cupu a italské série Top Jet F2000 přinášejí plný startovní rošt a nejinak tomu bylo i na Imole, kde se na start kvalifikace postavilo 37 závodních monopostů.

Drexler_Formel_Cup_Imola.jpg

Zatím co na Hungaroringu kraloval Kanaďan Richert a Švýcar Sandro Zeller závod neabsolvoval, tak na Monze si už Švýcar Sandro Zeller s monopostem Dallara 312 Mercedes spravil chuť a hned dvakrát zvítězil. A s chutí vítězit dorazil i na další rychlý autodrom Imola. Propršenou kvalifikaci na Imole s přehledem zvládl nejlépe a do závodu vyrazil z pole position. Do suchého závodu odstartoval druhý Cian Carey z Irska a nejenže držel na uzdě Maďara Benjamina Bertu, ale zle dorážel i na vedoucího Zellera ze stáje Jo Zeller Racing, která stejně jako Franz Woss Racing má bohatou závodní historii. Paolo Brajnik zůstal po propršené kvalifikaci nakonec bez času, tedy bez větší naděje na případný velký úspěch. Tapinos se srazil s Italem Solfarolim a ke slovo se přihlásil neoblíbený Safety-Car. Cian Carey nakonec zvítězil celkově i v klasifikaci Formula F3 Open, kde loni startoval také náš Vladimír Netušil a tuto kategorii dokázal vyhrát. Zeller s Pellegrinim si dojeli pro další dvě místa. Ve Formel F3 Cupu si dojel pro druhé místo další Švýcar Marcel Tobler s Dallarou 313 Mercedes. Náš závodník Chabr Motorsportu Tomáš Chabr si s Dallarou 308 NBE Mugen dojel celkem za dvě jízdy pro 18 bodů a zařadil se v pořadí Drexler Formel F3 Cupu na velmi pěkné deváté místo, o které se dělí s Italem Enrico Milanim na Dallara 308 Fiat. Druhý závod v Drexler Formel F3 Cupu vyhrál s přehledem Sandro Zeller, v klasifikaci Formula F3 Open si vyjel zlato Maďar Benjamin Berta na Dallara 314 Toyota, druhý z Maďarů Janoš Magyar po předchozích dvou bodovaných závodech Imolu vynechal.

V klasifikaci Formel Renault 2,0 Cupu dominuje Dr. Norbert Groer, který ještě pamatuje Interserii v Mostě a dvěma druhými místy za Italem Fabiem Turchettem si upevnil pozici na čele. V Klasifikaci F4 Cupu vede Slovák Nikolas Szabo.

Další závody má v kalendáři již 5.6. rakouský Red Bull Ring.

Vláďa Rožánek, Drexler Formel F3 Cup 2022
foto: Dirk Hartung Agentur Autosport.AT

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.