Světový pohár poprvé v Kladrubech nad Labem

Poprvé v 18leté historii Rudolfova poháru v Kladrubech nad Labem se tyto vozatajské závody staly součástí Světového poháru, konkrétně soutěž čtyřspřeží. Tento fakt přilákal na start ty nejlepší z nejlepších a díky tomu i velké množství diváků, hlavně na sobotní maraton, ze kterého pocházejí i moje fotky. 

Z vítězství se v nejprestižnější kategorii čtyřspřeží radoval úřadující mistr světa (celkem šestinásobný), Australan BOYD EXELL, který do Kladrub přivezl dvě spřežení (s druhým skončil sedmý). Do čela se dostal už při páteční drezuře, kterou vyhrál s velkým náskokem 11 bodů, a tím o výsledku v podstatě rozhodl, i když maraton i nedělní parkur dokončil jako druhý v pořadí. Tyto disciplíny vyhrál Holanďan BRAM CHARDON, úřadující mistr Evropy, který bral celkově druhé místo. Třetí skončil domácí JIŘÍ NESVAČIL Jr., čtvrtý Maďar JÓZSEF DOBROVITZ Jr., který odsunul na páté místo svého otce stejného jména. 

Slova uznání si bezpochyby zaslouží pořadatel, celý víkend vše klapalo bez potíží, překážky maratonu byly precizně naaranžované (zmenšenina kladrubského hřebčína, trať ve tvaru a barvách české vlajky, …), a jako bonus shůry panovalo krásné, slunečné počasí. 

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Kladruby_vozataj.jpg

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.