Svěťák na Vysočině letos (snad) bude + závodní program!

Pandemie koronaviru letos ovlivnila životy snad všech obyvatel naší planety, není tedy divu, že zasáhla i do závodní sezóny horských kol. Určitě jste všichni postřehli informace v médiích – nejprve o ustanovení náhradního kalendáře Světového poháru, který byl plně soustředěn do období září-říjen 2020, následně o postupném rušení všech jeho provizorních zastávek, až na tu naši novoměstskou.

Díky letošní vskutku neobvyklé situaci jsme dostali možnost uspořádat hned 2 kola nejprestižnějšího seriálu závodů horských kol, aktuálně tedy program akce vypadá následovně. Těšit se můžete na 4 závody elitní kategorie mužů a žen (2x Short Track a 2x Cross-country), což spolu s dalšími podniky mladších kategorií (junioři a U23) dává ve výsledku pořádnou porci hned 14 samostatných závodů! Veškeré závodění se bude odehrávat na osvědčených okruzích, cross-country trať však bude mít pro zatraktivnění připraveny dvě různé varianty. Na té delší a fyzicky náročnější se bude závodit ve čtvrtek a ta hravější pak bude čekat na závodníky v sobotu (kategorie U23 a Junioři) a neděli (Elite). Pokud by se akce musela konat bez diváků, můžete se těšit alespoň na televizní přenosy, které budou díky České televizi a RedBullTV zajištěny ze všech hlavních závodů!

Novoměstská „prodloužená“ zastávka seriálu SP (29. září – 4. října) by tak spolu s následným MS horských kol, které je naplánováno hned na následující týden (7. – 11. října) do nedalekého rakouského Leogangu měla být super koncentrovaným, avšak smysluplným závodním programem pro bikerskou komunitu z celého světa!

I přesto, že věříme v pozitivní průběh pandemie koronaviru, stále není zcela jednoznačně jisté, zdali se akce bude moci uskutečnit v plném rozsahu. Jasné je však jedno: Nové Město je připraveno a organizační tým má velkou chuť závody uspořádat!

Největší otazník se vznáší nad tím, zdali budou do areálu vpuštěni i diváci nebo jestli se akce tentokrát uskuteční jen „za zavřenými dveřmi“. Rozhodnutí je samozřejmě závislé na aktuálně platných bezpečnostních opatřeních vlády, která budeme beze zbytku dodržovat. V tuto chvíli je stále povoleno pořádání akcí pouze do 1000 účastníků (nebo do 2500 osob při rozdělení do sektorů po 500), což je v našem případě dostatečné tak akorát, pokud se akce uskuteční bez diváků. Samotní závodníci včetně svých doprovodů, dále pak organizační tým, zdravotníci, televize, to vše totiž dává celkové číslo blížící se tisícovce hlav. Je však možné, že se bezpečnostní omezení dále rozvolní (snad začátkem září) – nezbývá nám než doufat, že se tak stane!

Díky bezpečnostním opatřením po celém světě je však zásadním způsobem omezeno cestování. A právě to nás aktuálně nejvíce zaměstnává: ve spolupráci s Národní sportovní agenturou a Ministerstvem zahraničí připravujeme podklady pro to, aby mohlo k našemu závodu přicestovat skutečně co nejvíce závodníků širší světové špičky bez ohledu na zemi původu.

Je pochopitelné, že za současné situace zatím nedává smysl prodávat vstupenky. I přesto dostáváme desítky dotazů na toto téma. Předprodej zatím spouštět nebudeme, učiníme tak až za předpokladu, že bude solidní šance na uspořádání akce za účasti diváků. Dříve prodané vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti ve stejném rozsahu (tedy na veškerý program od pátku až do neděle). Dodatečné závodní dny by fungovaly následovně: v úterý by byl vstup do areálu zcela zdarma a čtvrteční program by byl zpoplatněn samostatnou vstupenkou. Pokud by se nakonec letošní akce musela konat bez diváků, již zakoupeným vstupenkám bychom převedli platnost na příští rok, kdy bychom měli SP uspořádat opět klasicky v květnovém termínu (14. – 16. května 2021). Věříme, že nejpozději začátkem září by mohlo být v této věci finálně jasno.

Všem děkujeme za přízeň a podporu, se kterou se denně setkáváme prostřednictvím emailů a zpráv na FB a IG. Věříme, že se nakonec i letos potkáme na Vysočině s Vámi všemi, těmi nejlepšími fanoušky na celém světě!

Organizační tým MTB NMNM

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.