Cesta za vítězstvím nebyla nikterak jednoduchá... 

Bezesporu nejtěžší období letošní sezóny Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu má za sebou náchodský tým SVC. Poslední závod ve slovenské Dobšiné skončil pro Vladimíra Vitvera nehodou a nulovým zápisem do tabulky šampionátu. Při cestě ze Slovenska navíc přibyl šrám na týmovém kamionu po kontaktu s divokým prasetem. Tyto dvě události byly těžkou překážkou před dalším závodem ve francouzském Le Mont Dore. Do týdne musel být opraven nejen doprovodný vůz, ale především poškozená Audi WTT-R DTM. Kompletní výměna a oprava přední části Audi v termínu jednoho týdne, byla vykoupena tvrdou prací všech dodavatelů dílů a samozřejmě týmových mechaniků. „Šibeniční“ lhůtu oprav se podařilo splnit, a tak mohl tým SVC Náchod Motorsport vyrazit na 1400km dlouhou cestu do Francie, k devátému podniku letošního ročníku ME.

SVC Náchod

Stejně jako většina závodů letošní sezóny byla i trať Le Mont Dore – Chambon Sur Lac pro tým a jezdce Vladimíra Vitvera zcela neznámá. S úzkým technickým profilem závodní dráhy o délce 5075 metrů se musel český reprezentant seznámit: „Trať je situovaná mezi horskými pastvinami a je velmi technická. Je tvořena velkým množstvím zatáček, které takzvaně utahují. Do většiny z nich není dobře vidět a podél dráhy je jen málo orientačních bodů, a tak je znalost závodní stopy nesmírně důležitá. Opravdu specifická trať Mistrovství Evropy, kde hrají hlavní roli závodní zkušenosti.“

Krásná přírodní scenérie, tvořená horskými vrcholy v okolí městečka Le Mont Dore, byla po čas celého sobotního tréninkového programu doplňována slunečným počasím. Vladimír Vitver tak mohl za ideálních podmínek vyzkoušet v plném rozsahu funkčnost Audi, která prodělala před závodem rozsáhlou opravu. Bezchybná práce mechaniků byla potvrzena bezproblémovými tréninkovými jízdami.

Závod Le Mont Dore byl hodnocen dle regulí francouzského mistrovství. Program byl rozvržen do třech závodních jízd a výsledek byl tvořen součtem pouze dvou nejrychlejších, nejhorší výkon nebyl započten. O určení dvojice nejrychlejších časů nakonec nerozhodovalo jezdecké umění, ale počasí. Po odjetí prvních dvou jízd se nad tratí rozburácely hromy a přívalový déšť spláchl veškeré šance na zrychlení v jízdě třetí. Vladimír Vitver se ale s francouzskou tratí při své premiéře vypořádal dobrým výkonem už v úvodních dvou jízdách. V neoficiálním absolutním hodnocení cestovních vozů získal třetí příčku za domácím matadorem Francisem Dosieresem a nejrychlejším francouzským jezdcem třídy GT Werverem. V hodnocení své skupiny E2-SH si z Le Mont Dore odváží pohár za vítězství.

„Francouzský závod byl hodně náročný už od svého začátku. Oprava auta se podařila opravdu na poslední chvíli a za odvedenou práci musím poděkovat všem, kdo se na ní podíleli. Dokázali jsme společným úsilím zvládnout určitě nejtěžší situaci letošní sezóny. Pro mě byla účast v Le Mont Dore po ztrátě v Dobšiné povinností. Nová náročná trať na mě kladla velké požadavky. V sobotu jsem během tréninků musel vyzkoušet, zda je vůbec Audi v 100% kondici a ještě k tomu se seznámit s tratí. Závod jsme nakonec zvládnuli dobře i přes nepřízeň počasí, které zamezilo zrychlení v poslední jízdě nedělního programu,“ zhodnotil své účinkování na francouzském závodě Vladimír Vitver.

SVC Náchod

Kalendář letošního Mistrovství Evropy se chýlí ke svému konci. K dovršení letošního programu chybí poslední tři závodní víkendy. První z této trojice se bude konat ve švýcarském Saint Ursanne, kde opět nebude chybět český reprezentant Vladimír Vitver s týmem SVC Náchod Motorsport.

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.