Suverénní jízda bowlera Lukáše Jelínka za prvním mistrovským titulem a zlatý hattrick Petry Otec-Hanzlovské

První titul mistra republiky ve sportovním bowlingu mezi muži vybojoval devatenáctiletý talent Lukáš Jelínek. Petra Otec-Hanzlovská získala třetí titul v řadě a je tak českou rekordmankou mezi ženami.

Dvoudenní Mistrovství České republiky se konalo v Pardubicích v aréně Bowlingzone. Letos se poprvé hrálo novým formátem. Kvalifikaci na dvanáct her mezi muži opanoval s náskokem ve stylu start-cíl Lukáš Jelínek. Čerstvý úspěšný maturant hrál ve velké pohodě a naházel průměr přes 236 kuželek na jednu hru. Mezi ženami kvalifikaci vyhrála Petra Otec-Hanzlovská s průměrem přes 200, což je také velmi kvalitní výkon. Do finálové části postoupilo osm mužů a osm žen a o titul se utkali systémem round-robin, tedy „každý s každým“. Mezi muži bylo již v průběhu finále jasné, že za titulem jistě kráčí Lukáš Jelínek a druhé místo si nenechá vzít Jan Macek (oba hráči Xbowling Club Praha). O bronzovou medaili se bojovalo až do posledního kola, kdy v přímém souboji Jakub Vlachovič (Probowling Hustopeče) porazil juniora Matěje Vacíka (JKM Bowling Praha).

„Tento titul mi chyběl do sbírky českých titulů a jsem rád, že ho mám. A také jsem rád, že se dnes hrálo novým systémem. Na rozdíl od klasického vyřazování play off, kde se pokazí dvě hry a hráč je out. Ke konci jsem hrál už uvolněně, ale vždy chci hodit co nejvíc. A dnes mi také pomohl správný výběr reaktivní koule, kterou jsem si do Pardubic přivezl,“ zhodnotil úspěšný víkend Lukáš Jelínek.

Lukas_Jelinek.jpg

Mezi ženami to byl souboj generací. Z průběžného druhého místa  se snažila dotahovat juniorská reprezentantka Eliška Krummerová (Probowling Hustopeče), ale v závěru jí již docházely síly a tak skončila na stříbrné pozici za zkušenou Petrou Otec-Hanzlovskou (Bowling Rokycany), pro kterou to byl již pátý titul celkem. Na třetím místě se umístila Ivana Fojtíková.

Petra Otec-Hanzlovská neskrývala dojetí. „ Jsem šťastná, nemám slova, splnil se mi sen. Uvažovala jsem, že pokud přijde zlatý hattrick, že možná skončím, ale teď nevím, co bude. Synovi jsem slíbila, že se naučím hrát obouruč!“

Česká reprezentace mužů a žen již tento týden odlétá na mistrovství Evropy do Finska, kde bude bojovat o medaile v soutěžích jednotlivců, dvojic i týmů. Budou Helsinky úspěšné i pro české bowlery?

zeny.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.