OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

SUBWAY DANCER FANTASTICKY TŘETÍ V ANGLICKÉM DOSTIHOVÉM SVATOSTÁNKU

Autor: Lenka Sklenáková

Neuvěřitelný zážitek nabídl českému divákovi v sobotu 20.10.2018 dostihový den v britském Ascotu.

Vrcholem prestižního meetingu Champions Day, byl dostih Champions Stakes (Group 1, 2000m). Dotace 1 300 000 liber přilákala na start 8 zvučných jmen, v České republice ovšem vyvolávalo chvění jméno SUBWAY DANCER z rodinné tréninkové centrály Koplíkových. Trenér Zdeno Koplík valacha nasedlal bratru Radkovi, role ošetřovatelky a vodičky se ujala trenérova dcera Ingrid.

Ve startovacích boxech se český outsider (67:1) zařadil po boku zvučných jmen mj. CRACKSMAN (loňský vítěz), RHODODENDRON (G1 vítězka) či CAPRI (loňský vítěz St. Leger v Doncasteru).

Po startu se SUBWAY DANCER s číslem 6 (oranžovo-fialový dres, černá čapka, bílý nánosník) pohyboval pro něj nezvykle na konci pole, kde odpočíval celý dostih, aby po zatočení do cílové roviny akceleroval zvnějšku a nechával za sebou jednoho soupeře za druhým. Suverénním vítězem  se stal nikým neohrožován CRACKSMAN, za ním se ovšem strhla bitva o další umístění, které se v hlavní roli účastnil český kůň a postaral se tak svým fanouškům sledujícím dostih online o neskutečný zážitek.

Věřím, že v tu chvíli nebylo nikoho, kdo by SUBWAY DANCERa hlasitě nepodporoval a někteří (já se k tomu veřejně přiznávám) u monitorů koně, stejně jako žokej, podporovali rukama a snažili se jej všemožně dotlačit na druhé místo. To se nám, ani v reálu jezdícímu Radku Koplíkovi, bohužel nakonec nepovedlo, když druhé místo uhájil o délku CRYSTAL OCEAN. Třetí příčku si SUBWAY DANCER nenechal nikým vzít a postaral se tak o historický úspěch koně v českém tréninku.

Britský Racing Post na svých stránkách  glosoval tento milník slovy "pohádka, která se stala skutečností". Pohádkově se jeví i pozvání na start prosincového Hong Kong Cupu, ač se trenér nechal slyšet, že SUBWAY DANCER tímto veleúspěšným startem uzavřel sezonu.

Pojďme se tedy společně těšit, jaké další pohádkové kapitoly nám realizační vypravěči připraví....

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.