Stříbrná trofej předznamenala Velkou pardubickou

Text a foto: Lenka Sklenáková

Báječné slunečné počasí zahájilo v sobotu 12.10.2019 víkendový festival s vrcholem v podobě nedělní 129. Velké pardubické. V sobotu byl na programu předkrm dostihů přes proutěné překážky a klasickou steeplechase, tzv. dostihy do kola, jejichž kurz nevede dovnitř závodiště.

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Stříbrná trofej Pardubice

V největším dostihu přes proutěné překážky, Kříšťálovém poháru města Pardubic (NL, 3400m.), dominovala s přehledem o 12 délek letos ve 4 startech neporažená  klisna CHEMINÉE s ž. J. Faltejskem. Druhý byl AZTÉK (ž.M. Liška), třetí polský TRIM (A. Chopyk), který si zkoušel tradičně tzv. urvat dostih pro sebe a na protilehlé rovině byl jeho náskok téměř nechytatelný.

Hlavním bodem klasické steeplechase byla Stříbrná trofej (NL, 4400m.), kterou opanoval po roce se na dráhu vracející ANAKING (ž.J.Faltejsek), druhý skončil DANGEROUS GLEAM (ž.N. Lovén), třetí POLO ROUGE (ž.A. Orain) a čtvrtý MISTER WESTMINSTER (ž.J. Bartoš). Stínem dostihu byl pád ČÁRIRAYe, jehož žokej Jan Odložil se zranil a nemohl jet v nedělním programu. Ve Velké pardubické měl být v sedle Templáře.

Zajímavou předehru měl 6. dostih - Cena podporovaná závodištěm Wroclaw (STCH, lll.kat.,3600m.), kde se na start, po škrtu Oratory Davise, mělo postavit kvarteto koní. Na zkušebním skoku ale ztratili jezdce J. Kocmana HELIOSTAT a D. Vyhnálka SANTOS a podle pravidel se dostihu nemohli zúčastnit. Zůstalo tedy jen duo účastníků CHARISMATIC (P. Složil ml.) a YARA (J. Spáčil). Výrokem zadrženě - daleko pro sebe tento match rozhodla YARA.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.