Stíhací jízda Jakuba Kornfeila uchvátila diváky

Brněnský Masarykův okruh o víkendu ovládly rychlé motocykly. Grand Prix Brno 2019 přilákalo desetitisíce fandů rychlých kol. Proměnlivé počasí během víkendu hodně trápilo jezdce i jejich mechaniky a inženýry.

Optimální nastavení motorky se v kvalifikaci bohužel nepodařilo nalézt právě týmu Jakuba Kornfeila a ten tak startoval až z 20. místa. Před ním na startovním roštu byl dokoce i nadějný Filip Salač, který se postavil na 14. místo. Karel Abraham byl mezi jezdci elitní třídy MotoGP jednadvacátý. Pro nejlepší čas dne si dojel překvapivě Francouz Fabio Quartararo na Yamaze, za nímž zaostal suverénní lídr seriálu Marc Marquez ze Španělska (Honda) a Australan Jack Miller (Ducati).

Závod MotoGP byl pro dešť o 40 minut odložen. To ale nic nezměnilo na suverenitě Marca Marqueze. Tovární jezdec Yamahy skvěl odstartoval a dojel si suverénně pro 50. triumf v MotoGP. Za Španělem dojeli na druhém místě Andrea Dovizioso a třetí Jack Miller, oba na Ducati.

Abraham se po startu zařadil na hranici druhé a třetí desítky a k bodům se nepřiblížil. V cíli měl jezdec sedlající Ducati ztrátu 44 vteřin.

Start do závodu třídy Moto3 byl značně chaotický. Již v zahřívacím kole měl problémy Niccolo Antonelli, který měl startovat ze 3. místa. Po problémech s motorkou však startoval z boxové uličky. Při ostrém startu se Johnovi McPhee nepodařilo rozjet a zavinil tak několik horkých chvil, kdy se mu další jezdci vyhybali až do něj nakonec narazil japonský nováček Jukiho Kuniiho, který po pádu skončil v péči lékařů. Filip Salač havaroval již v první zatáčce po kontaktu s dalším motocyklem. Jakub Kornfeil se kolizi s Johnem McPhee vyhnul jen se značným usilím a pád Filipa Salače jej dokonce vyhnal z trati. Hned na začátku se tak Jakub dostal až téměř na konec startovního pole. Kornfeil pak předvedl fantastickou stíhací jízdu. Spolu s Niccolo Antonellim se probíjeli celým závodním polem vpřed. Výsledné deváté místo po heroickém výkonu tak lze brát jako velmi cenný výsledek. Český jezdec je s 59 body na kontě i devátý v průběžné klasifikaci šampionátu.

Jakub Kornfeil: "Myslím, že bych mohl říct, že jsem spokojený s ohledem na to jak se celý závod od počátku vyvíjel, ale já samozřejmě spokojený nejsem. Určitě jsme měli na to, abych skončil výsledkově výš, ovšem závody prostě takové jsou.Dal jsem do toho maximum od samého začátku a na konci jsem prostě už neměl "gumu". Motorka nebyla nastavená špatně, ale něco malinko navíc tomu chybělo, takže proto nejsem spokojený, náš cíl byl totiž jiný. Tím nechci znevážit to, že jsem byl schopen se skoro z 30-tého místa dostat do top10. ale posledních 8 kol bylo hodně náročných. Chtělo to nepatrně lepší set up na předku, protože jsem "necítil" přední pneu tak jak bych potřeboval, převodovka ovšem byla velmi dobrá. Shrnuto a podtrženo je to tak jak to je a my máme další šanci již příští týden v Rakousku na Red Bull Ringu, kde se budeme věnovat závodění o trochu více, protože "doma" je to vždycky hektické. Rád bych poděkoval všem fanouškům, sponzorům a vůbec celé .ČR za podporu. Užil jsem si to...!"

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting