ČESKÁ KORFBALOVÁ EXTARLIGA - Zahájení ročníku 2019/2020

Dnes, v sobotu 2.listopadu byl prvním kolem zahájen další ročník nejvyšší české korfbalové soutěže – České korfbalové extraligy. Po několika letech, kdy nejvyšší soutěž hrála pouze čtyři družstva, bude aktuální ročník mít pět účastníků, když ke stabilní čtveřici přibude druhý tým minulé sezóny z 1.ČKL.

V prvním kole se střetnou SK RG Prostějov vs. MS YMCA Znojmo. Následně pak se v repríze finále loňské sezóny, proti sobě postaví dva nejúspěšnější týmy poslední pětiletky. Úřadující mistr KCC Sokol České Budějovice pod vedením reprezentačního trenéra Ivo Kracíka přivítá na své palubovce KK Brno, které právě za posledních pět skončilo v extralize vždy nejhůře na druhém místě.

Novinkou letošní sezóny je zavedení experimentu v pravidlech, který se bude aplikovat třeba  i v nejvyšší nizozemské soutěži Korfballeague či belgické Topleague. Jedná se o to, že penaltu již nestřílí libovolný hráč, ale musí ji střílet ten, komu byla zmařena šance na skórování. Při udělení penalty za opakovaný faul pak střílí penaltu poslední faulovaný hráč. Jedinou výjimkou je situace, kdy je hráč zraněn a musí být před exekucí penalty vystřídán – penaltu pak střílí libovolný hráč v útočné polovině hřiště.

Trenér loňského mistra KCC Sokol České Budějovice, který je zároveň i reprezentačním trenérem, uvedl před zahájením nové sezóny následující: “Minulý rok jsme překvapivě vybojovali titul a letos nemáme menší ambice, ale bude to větší výzva, protože se nám značně obměnil kádr a za-pracovat mladé hráče určitě bude potřeba nějaký čas. Nicméně přesně tenhle impuls jsme potře-bovali a věřím, že na konci sezóny budeme bojovat o ty nejvyšší příčky.”

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.