Start evropské vrchařské sezóny 2016 se českým jezdcům vydařil

O víkendu 23.-24. dubna 2016 se Dan Michl, jezdec týmu MICHL MOTORSPORT, vydal poprvé v letošním roce na závodní tratě vrchařského Mistrovství Evropy. První závod ve francouzském St. Jean du Gard v polovině dubna musel bohužel vynechat, a tak odstartoval poprvé až v rakouském Rechbergu, tedy na trati, která v loňském roce připravila motoristický svět o výraznou postavu Oty Krámského. Jeho památku jezdci uctili v pátek u čerstvě vybudovaného pomníku nedaleko trati.

Rechberg

Do sobotních tréninků nastupovali jezdci s tušením deště, a ten je v tradičně studeném Rechbergu neříjemným zpestřením jízd. Danovi se na studeném asfaltu dařilo v rámci možností otestovat čerstvě připravený třílitrový vůz Lotus Elise, se kterým jezdí letos opět v Čechy velmi silně obsazené skupině E2SH a bojuje o body a titul v evropské kategorii 2.

Nedělní závodní jízdy na všechny čekaly za výrazně chladnějšího počasí a s temnými mraky nad hlavou. Po prvním startu byl Dan ve své třídě do 3000 ccm na prvním místě, v celkovém pořadí skupiny E2SH se držel v silné konkurenci a mezi velmi rychle jedoucími protivníky na celkově pátém místě.

Rechberg

Na druhou závodní jízdu se jezdci řadili již za teplot těsně nad nulou a drobného sněžení, což všem zkomplikovalo situaci. Po druhé závodní jízdě Dan skončil ve své třídě na prvním místě a celkově ve skupině dojel čtvrtý. Výsledek týmu byl ovlivněn velmi chladným počasím, neboť na nízké teploty nemá bohužel Dunlop vhodnou směs. Na první závod sezóny v komplikovaných podmínkách a silné konkurenci je to dobrý výkon. Tým MICHL MOTORSPORT bude pokračovat ve své práci, kterou se bude snažit co nejlépe zhodnotit na dalších ze závodů Mistrovství Evropy do vrchu.