Sports Car Challenge v Brně: Dvoulitr se utkal s obry

Švýcar Benjamin Hotz s Ligierem Turbo opanoval Masaryk Racing Days, tedy třetí letošní závod Sports Car Challenge.

Švýcar Benjamin Hotz kraloval už kvalifikaci Masaryk Racing Days, nechal za sebou i Konopku s Ligierem JSP2 a Petra Lisu s Normou LMP3, tedy při společném startu se skupinou D5 MMČR na okruzích. Hotz s Ligierem Turbo se sice nezúčastnil závodů na Hockenheimringu, a tak se v Brně chtěl předvést. V kvalifikaci pak ještě zaujal Peter Kormann s PRC Audi Turbo, když překonal i Rakušana Fiedlera s PRC Audi Turbo. V závodu pak dominoval Slovák Miro Konopka s Ligierem JSP2, když s lehkým náskokem 0,6s zvítězil před Hotzem. Fiedler se na start závodu nakonec nepostavil a Kormann se po čtyřech okruzích odporoučel.

Marco Fink Sieger der Division 1__ im ersten Lauf.jpg

Z vítězství ve velké divizi 1 se tak radoval Marco Fink s novým prototypem v prvním svém závodu. Ano, Rainer Fink, který dříve jezdil SCC je jeho otec, tedy jablko nepadlo daleko od stromu. Druhé místo pak získal Rakušan Terschl s Prosportem. Za vítězným Hotzem ve druhé divizi dojela pro stříbrný věnec Jasmin Fiedler na PRC Honda a bronz mířil do rukou Alexandera Franka s dalším PRC Honda.

Benjamin Hotz s Ligierem Turbo dominoval i druhé kvalifikaci, měla pro něj velký význam, protože kdyby ho předjela silnější auta, už se neměl moc velkou šanci před ně vrátit. Konopkovi ze Slovenska se musel i ve druhé jízdě poklonit, nicméně i tak se stal nejúspěšnějším jezdcem brněnského klání Sports Car Challenge. Za Petrem Lisou s Normou LMP3 skončil ve druhé jízdě Peter Kormann s PRC Audi Turbo a zvítězil tak v divizi 1 SCC. Sříbrný podest ve velké divizi 1 patřil Marco Finkovi s PRC a bronz odvezl do Rakouska Wolfgang Terschl s Prosportem. Druhou příčku za Hotzem ve druhé divizi obsadila Jasmin Fiedler s PRC Honda. Společné starty se silnými prototypy D5 FIA CEZ a P9 Challenge přinášejí pěkný startovní rošt, i zajímavé souboje.

Die Starter der Division 2.jpg

Před finálovým závodem zůstává boj o titul stále otevřený, bodový stav zatím vychází nejlépe pro Wolfganga Terschla, před Peterem Kormannem a Marco Finkem, ve druhé divizi zatím vede Jasmin Fiedler, ale Benjamin Hotz je jí téměř v patách.

Vláďa Rožánek s využitím materiálů P. Holzera, Sports Car Challenge 2020

Foto Dirk Hartung

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting