Sports Car Challenge po polovině sezóny 2018

Série Waltera Pedrazzi, tedy promotéra stavitele sportovních prototypů se v ČR už nějaký ten čas ukazuje fanouškům těchto závodů. Byly ročníky, ve kterých prototypy vidět na českých okruzích nebylo zrovna jednoduché. Dvě sezóny tato série absolvovala taktéž s Interserií, tzv Supersprint Challenge se čtyřmi divizemi v roce 2005, či společné vystoupení v roce 1998, kdy Interserie poprvé skomírala. Nakonec prototypy zůstaly ve Sports Car Challenge, když původní název Austria Euroserie, či Euroserie SCC mnozí z nás jiště pamatují.

Letos prototypy ze Sports Car Challenge u nás neuvídíme, spojila své síly s P9 Challenge. Před závodem na Lausitzringu, který rozpůlil sezónu SCC, vedl Jacques Breitenmoser ze Švýcarska na PRC Ford, před Siegmarem Pfeifferem na Normě BMW a třetí v první divizi nad 2000ccm byl Wolfgang Terschl s Tork BRS. Druhá divize Prototypen Light do 2000ccm patřila před Lausitzringem Andreasi Haslerovi z Rakouska s Radicalem SR3 Turbo, před Benjaminem Hotzem ze Švýcarska na Onroak Ligieru Turbo a stejný bodový příděl měl na kontě ještě Alexander Frank z Rakouska s vozem PRC Honda. Při několika závodech se objevili i bývalí šampióni SCC Andreas Fiedler a Wolfgang Payr. Zajimavý motor obsadil do útrob vozu SCC Rakušan Rupprechter, tedy netradiční motorizaci Renault.

O vítězství  v první divizi se na Lausitzringu strhla bitva a v každé jízdě měla jiného vítěze. Jedno sebral Švýcar Jacques Breitenmoser a druhé zase pro změnu Němec Peter Kormann s PRC Audi Turbo.

SCC letos navštíví ještě Imolu a Nürnburgring.

Vláďa Rožánek
Sports Car Challenge 2018, foto Patrick Holzer

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting