Sports Car Challenge letos vyhrál Němec Marco Fink

Letošní ročník uzavřela také Sports Car Challenge, která je poslední dobou doménou prototypových vozů, rozdělených do dvou divizí. Marco Fink zvítězil jak celkově, tak i v divizi 1.

Sports Car Challenge měla letos v kalendáři jen čtyři závodní víkendy. Společná klání prototypů byla zajímavým nápadem, kdy na začátku sezóny v italském Misanu a při posledním klání v Mugellu startovaly prototypy rakouského promotéra Waltera Pedrazzi po boku italského šampionátu Master Tricolori Prototipi a bylo to věru zajímavé setkání odlišných vozů, ty italské rychlé Oselly, Normy a Ligiery byly většinou mrštnější a někdy i rychlejší, nezřídka vyrazilo auto z SCC zpoza pole a bylo po rovince skoro na čele, ale postupně zase italské mašiny chtěli zpět. Jen LMP3 s nimi dokázaly zatočit a Sven Barth a Mirco Schultis toho důkazem, ale pro ojedinělé starty toho pravda mnoho nepředvedli.

V Brně zavzpomínal na své nejlepší časy Wolfgang Payr a dvakrát tam po boku MMČR D5, D4 a P9 Challenge dokázal zvítězit, ovšem ani to nestačilo na třetí místo v divizi 1. Divizi 1 vyhrál stejně jako loni Marco Fink z Německa s PRC BMW, když v celkové klasifikaci skončila druhá Severina Breitenmoser a třetí překvapivě Daniel Holzner s Ligierem JS51. Brněnský závod byl letos velmi povedený, do startovních listin se nevrátil jen Wolfi Payr, ale také Arnold Wagner z Německa.

Divizi 1 nejsilnějších prototypů letos vyhrál tedy Marco Fink z Německa s PRC BMW, před Rakušanem Rolandem Rupprechterem na PRC BMW a bronzový stupínek obsadil navzdory neúčasti na posledním podniku v Mugellu Peter Kormann s PRC Audi Turbo.

Divizi 2 pro dvoulitrové prototypy vyhrála Švýcarka Severina Breitenmoser na PRC Honda, před Rakušanem Danielem Holznerem s Ligierem JS51 a Němkou Jasmine Fiedler s PRC Honda. Benjamin Hotz s Ligierem Turbo bohužel v Brně boural a bez bodů to i při škrtání nejhoršího výsledku sezóny na lepší, než 4. místo nestačilo.

Doufejme, že prototypy SCC neboli Sports Car Challenge ještě na okruzích uvidíme, neboť mají na evropských autodromech nesmazatelnou minulost.

Division 1 Sports Car Challenge 2022 SCC Club Wertung:

Marco Fink (D) PRC BMW – 136

Roland Rupprechter (A) PRC BMW – 84

Peter Kormann (D) PRC Audi Turbo – 80

Wolfgang Payr (A) PRC Audi Turbo – 70

Arnold Wagner (D) PRC Audi Turbo – 54

Wolfgang Terschl (A) Tork Nissan – 54

Division 2 Sports Car Challenge 2022 Club Wertung:

Severina Breitenmoser (CH) PRC Honda CN – 108

Daniel Holzner (A) Ligier JS51 – 88

Jasmin Fiedler (D) PRC Honda CN – 74

Benjamin Hotz (CH) Ligier Turbo – 52

 

Vláďa Rožánek pro SCC 2022 + Ilustrační foto 2010 Most

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting