Splní se Michaele Dorčíkové sen? Postaví se na start závodů NASCAR?

Devětadvacetiletá slovenská závodnice a manažerka Michaela Dorčíková má naději za 14 dnů usednout do sedačky závodního speciálu NASCAR. Mělo by se tak stát 22. srpna na německém Hockenheimringu v rámci předposledního víkendu NASCAR Whelen Euro Series. Na konci června se týmy a jezdci z této serie podívali i na mostecký autodrom, kde se jel v pořadí čtvrtý podnik pod názvem OMV MaxxMotion NASCAR Show.

NASCAR Whelen Euro Series je jedinou závodní sérii asociace National Association for Stock Car Auto Racing (NASCAR) mimo americký kontinent. Konstrukce všech vozů je identická, jsou poháněné téměř šestilitrovým motorem Chevrolet V8 o výkonu 400 HP přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu s maximální rychlostí 245 km/h.. Piloti nemají k dispozici žádné elektronické pomůcky. Jediné, co se liší, je vzhled karoserie. Týmy mají na výběr z typů Chevrolet SS, Chevrolet Camaro nebo Ford Mustang. Závodí se ve dvou třídách, v džentlmenské ELITE 2 a v prestižní ELITE 1. Nováčci mají svou vlastní třídu ELITE CLUB, která však není součástí každého NASCAR víkendu.

Michaela Dorčíková má za sebou test s tímto speciálem, který absolvovala v roce 2018 tradičně na italském Autodromo di Franciacorta. což byl pro ni úžasný zážitek. Mimochodem rok předtím tam testoval i jezdec Formule 1 Daniil Kvyat či Marco Melandri (ex MotoGP). Jejím snem bylo absolvovat celý ročník 2019, bohužel finanční náročnost byla nad její možnosit. Nyní se tedy naskytla příležitost usednout do tohoto speciálu za pár dnů na Hockenheimringu.  „Nemohla jsem si dovolit odjet celou sezonu 2019, ale teď mám šanci zúčastnit se alespoň jednoho závodu. Perfektní auto, perfektní soupeři, perfektní okruh. To je ten správný mix. Ráda bych zkusila, zda-li dokážu to, o čem sním. Bohužel i zde je třeba sehnat 5000 Eur… A tak usilovně sháním sponzora na tento závodní víkend. Někoho, kdo věří tomu, že jsem schopná dosáhnout svého cíle a kdo přes reklamu je ochoten podpořit rychlou mladou dámu“ uvedla Michaela.

V současnosti je Michaela týmovou manažerkou ve stáji ARC Bratislava Mira Konopky. Stála u úspěchů této stáje v Asian Le Mans Series v letech 2016-2018, v letošním roce získala v rámci 24 hodin Le Mans cenu Person of the Year, usedá i za volant rychlých motokár a závodních aut. Od roku 2015 se účastnila závodů ve slalomu, kde získala několik pódiových umístění, v posledních třech letech se účastní i MX-5 Cupu na různých úrovních a rovněž s pódiovými úspěchy.

Zda-li za 14 dní uvidíme Michaelu Dorčíkovou na startovním roštu NASCAR Whelen Euro Series v Německu rozhodnou finance. Věříme, že se nakonec sponzor objeví a Michaela se stane další ženou, která usedne za volant tohoto silného monstra.

Text: Standa Hylán      foto: Instagram M.Dorčíkové

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.