Soutěž Zlaté oko o nejlepší motoristickou fotografii je spuštěna. Vítěz si odnese ceny za desítky tisíc.

Pořadatel ankety Zlatý volant vyhlásil 15. ročník fotografické soutěže ZLATÉ OKO pro nejlepší motoristickou fotografii roku 2019. Profesionální i amatérští fotografové mohou přihlašovat své letošní nejpovedenější snímky na webu www.zlateoko.cz. Do soutěže je možné přihlásit maximálně tři snímky. Všechny přihlášené fotografie budou zveřejněny na webu ankety a také na facebookovém profilu Zlatého volantu. Nejlepší snímek určí odborná porota. Vítěz Zlatého oka získá kromě trofeje také hodnotné ceny od partnerů soutěže – společností Canon a Centrum FotoŠkoda. Fotky je možné přihlašovat do 15. ledna.

Základní podmínkou pro vstup do soutěže je české občanství fotografa a také datum pořízení snímku. Do soutěže totiž mohou být přihlášeny pouze snímky pořízené v roce 2019. Soutěžící rovněž uvede akci, na které byla fotografie pořízená. „V minulých letech zájem o tuto soutěž značně vzrostl a my doufáme, že tento trend bude v nadále pokračovat,“ vyslovil přání předseda fotografické poroty, fotograf a jeden z pořadatelů Zlatého volantu Jan Liščák. V loňském ročníku se přihlásila zhruba dvoustovka fotografií od sedmi desítek fotografů. „V poslední době stoupla nejen kvantita, ale především kvalita zaslaných snímků. Porota vůbec nemá snadné rozhodování, protože potenciálních adeptů na vítězství je rok od roku více,“ dodal Liščák.

Loňský ročník vyhrála akční fotografie kolize pilota F1 Fernanda Alonsa od známého fotografa Jiřího Křenka, který získal trofej Zlatého oka v posledních letech hned třikrát. Ze 14 dosavadních vítězných fotografií by však šlo hledat recept na zaručený úspěch jen stěží, protože snímky jdou napříč motorsportovými disciplínami i fotografickými žánry. Najdeme zde auta, formule, motocykly i motokáry; závody na okruzích i závody v rally. Některé mají spíše reportážní charakter, jiné jsou více umělecky laděné. Předloni v soutěži zvítězil černobílý portrét Valentina Rossiho od mladého fotografa Jana Stárka. 

Web Zlatého volantu momentálně nabízí svým návštěvníkům také možnost hlasovat v celkem deseti kategoriích a spolu s odbornou novinářskou porotou rozhodnout o vítězích sportovních kategorií. Také zde platí uzávěrka 15. ledna. Galavečer, na kterém budou slavnostně vyhlášeni vítězové všech kategorií Zlatého volantu a kterého se zúčastní vzácní zahraniční VIP hosté pilot F1 Romain Grosjean a motocyklová legenda Giacomo Agostini, se uskuteční 6. února v pražském konferenčním prostoru Cubex. Lístky na galavečer jsou v prodeji na webu Zlatého volantu.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.