Šoltysova nejtěžší etapa života

Další nemilosrdný den mají za sebou jezdci týmu Buggyra Racing, těm se opět nevyhnuly problémy s pneumatikami. Martin Šoltys drží v celkovém pořadí devátou pozici. Josef Macháček dnes pronikl do nejrychlejší desítky, ale pak pomáhal na trati motorkáři.

Čtvrtá etapa Rally Dakar opět nezklamala a ve všech kategoriích zamíchala pořadím. Čtrnáctý nejrychlejší čas mezi kamiony si na své konto připsala posádka ve složení Šoltys – Schovánek – Šikola, která i dnes musela na Tatře měnit prasklou pneumatiku. „Dnes to bylo dlouhý a těžký. Byla to snad nejtěžší etapa, co jsem kdy jel. Opět mnoho šutrů a dělali jsme jedno kolo. Nechápu, jak vepředu mohou tak letět, protože to jsou strašný rány. Párkrát jsme si ji pěkně dali, byla to hrozná roztloukačka. Tatra drží skvěle. Uchází nám jen jeden měch, ale to se nyní opraví a frčíme dál. Teď už se ale těším do postele,“ uvedl v cíli jezdec týmu Tatra Buggyra Racing.

Neoddechli si ani Josef Macháček s Vlastimilem Tošenovským. Úvod se jim vydařil na výbornou, když se drželi v polovině etapy na skvělém osmém místě. Pak ale měnili dvakrát pneumatiku a museli zvolnit. Více náhradních gum už neměli. Cestou ale ještě pomáhali motorkáři, a tak je čekala opět jízda za tmy. „Dnes to byl masakr. Mnoho aut je z důvodu defektů stále na trati. My taky měnili dvě roztržené gumy a modlili se, abychom dojeli. Nakonec jsme zastavili u jednoho motorkáře. Volali jsme mu helikoptéru, ale ty už nebyly ve vzduchu. Strávili jsme u něj dost času a etapu museli dojet za tmy, což bylo další peklo,“ uvedl v cíli jezdec speciálu Can-Am Buggyra MK50 XRS.

V páté etapě na posádky čeká celkem 563 kilometrů, z čehož je 353 měřených. Na řadu přijdou první opravdové duny, které tvoří více jak čtyřicet procent této speciály.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting