Sobota patřila Lackovi, neděli pokazil déšť

Skvělým startem a následnými předjížděcími manévry se domácí jezdec týmu Buggyra Racing Adam Lacko propracoval z pátého místa až do čela druhého sobotního závodu evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (ETRC). Adam si skvělým výkonem spravil chuť z úvodního závodu, kdy po nevydařené kvalifikaci skončil na nepopulární čtvrté příčce. „Hnala mě chuť a síla vyhrát na domácím okruhu. Soupeři mi nedopřáli ani chvilku klidu. Ale zvládl jsem to a jsem moc rád, že se to podařilo. Škoda, že v Mostě vždy velmi početná fanouškovská základna podpora musela být zredukována. Ale je fajn, že ochozy nezely prázdnotou, jako na jiných motoristických akcích,“ svěřil se jezdec v cíli.

Nedělní program nepříznivě ovlivnilo počasí. První nedělní závod trucků sportovní komisaři Mezinárodní automobilové federace (FIA) kvůli dešti odložili. Uvažovali i o jeho zrušení, nakonec jen posunuli start o hodinu a půl. Z důvodu časové prodlevy ale jezdci už nemohli absolvovat závěrečné měření sil. Málem se tak zopakoval scénář z loňského roku, kdy se kvůli mohutné průtrži mračen odjely jen dva závody ze čtyř.

20200829_ETRC_01_Most_AB_C26R3135

Při svém domácím vystoupení fanoušky určitě nezklamal Adam Lacko z týmu Buggyra Racing. V nedělním závodě dojel druhý, což s připočtením vítězství v sobotním druhém závodě a čtvrtého místa v zahajovacím závodě znamená vynikající výsledek. 

Právě čtveřice jezdců Lenz (41 bodů), Kiss (37), Lacko (35) a Hahn (33) posbírala v prvních třech závodech sezony největší příděl bodů a vévodí průběžnému pořadí šampionátu. TOTAL Czech Truck Prix byl totiž úvodním podnikem letošního zkráceného ročníku ETRC. Epidemie nemoci covid-19 totiž zhatila uspořádání prvních dvou víkendů na okruzích Nürburgring v Německu a Slovakia Ring nedaleko Bratislavy. Kalendář 2020 počítá ještě s pěti závodními víkendy, epidemiologická situace se ale neustále vyvíjí a mění.

Součástí závodního víkendu je i vložená série Renault Clio Cup Central Europe, v níž titul obhajuje český jezdec Tomáš Pekař. Po dvou úvodních závodech letošní sezony v polské Poznani a na německém Lausitzringu s přehledem vévodí celkovému pořadí startovního pole, do Mostu si přivezl pohodlný náskok 30 bodů. Nicméně úvodní sobotní závod se mu nevydařil podle představ. Ze šestého místa na startu předvedl odvážnou stíhací jízdu, na lepší než čtvrtou příčku ale nestačila. 

20200829_ETRC_01_Most_AB_972A2403

Další vložená série, atraktivní Maxx Formula představila novodobé monoposty velkých cen F1, GP2, F3000, IndyCar, nebo Super League Formula, vyráběné od 90. let do roku 2010. Už v pátečních měřených trénincích bylo jasné, že padne traťový rekord v kategorii automobilů. Toho lze dosáhnout jen v oficiálním závodě, což se podařilo už v sobotu. Dosáhl jí Rakušan Bernd Herndlhofer pilotující formuli Arrows A22, když nejrychlejší kolo zajel v čase 1:22,981 minuty. Pokořil tak o bezmála tři vteřiny 11 let staré maximum Němce Stefana Mückeho ve voze Mercedec C-Klasse DTM.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.