Smolná série Patricka Schobera pokračovala i  v Grobniku.

Poslední závod série Euronascar se konal v chorvatském Grobniku, kde se rozdávaly dvojnásobné body a celkové pořadí tak mohlo být ještě důkladně namíchané. Potíže začaly už během kvalifikace, kde Patrick odjel pouze jedno měřené kolo, protože došlo k problému s převodovkou. Výsledkem byla pozice uprostřed startovního pole. A to neposkytlo dobrý výchozí bod na okruhu, na kterém je předjíždění velmi obtížné.

První závod dokončil Patrick na celkovém 12. místě. Druhý závod na samém začátku byl poznamenán nezaviněným kontaktem se soupeřem, při kterém byla poškozena celá přední část Patrickova vozu. Navzdory tomuto incidentu se Patrick probojoval ze 13. na 8. místo a vypadalo to docela dobře. Tedy až do předposledního kola, během kterého celá poškozená přední část vozu odletěla a tyto odtržené části vypnuly hlavní vypínač, takže Patrick zůstal stát na trati, ze své pozice nemohl znovu zapnout spínač a závod tak nedokončil. 

Zdroj dynamické sekce: » Schober_NASCAR, Grobnik (Fotogalerie)

V konečném hodnocení série Euronascar skončil Patrick Schober celkově na 10. místě. Série se zúčastnilo 43 účastníků. Na začátku první sezóny bylo cílem dostat se do TOP 10. Tento cíl byl splněn, navzdory vší smůle, které ho během sezóny potkala.

Zdroj: Team Procar Motorsport s.r.o a Procar-Motorsport s.r.o.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.