Slušovické loučení se sezonou

Tradiční termín státního svátku 28.10. připadá na ten dostihový ve Slušovicích s jeho vrcholem v podobě 39. Velké slušovické (STCC, I.kat.,5200m.). Role vodiče 7 členého pole se hned po startu ujal bělouš CAPIVARI (ž.J.Bartoš), a ztratil ji vždy při překonávání překážky Slušovický stůl, která se v dostihu absolvovala dvakrát. Při druhém překonání  se již na špici nedostal, když jeho roli převzal AENEAS (ž.P.Složil ml.) a SEXY LORD (ž.J.Myška). Druhý jmenovaný přešel na protilehlé rovině do čela a už před sebe nikoho nepustil. Téměř na cílové pásce předstihl CAPIVARIho  slovenský host PARIS EIFFEL (ž.M.Cagáň), čtvrtý skončil GODSALINO (ž.J.Odložil), zklamáním bylo až páté místo favorita AENEASe, šestý dokončil špatně skákající LETEGERTO (ž.M.Novák) a sedmý WOTAN (ž.L.Matuský)

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Slusovice.jpg

Zahajovacím dostihem slušovického meetingu byla Cena Flower of Love (PP, I.kat.,3200m.). Dostih vodil ZOHEYR (ž.L.Matuský), který ovšem chyboval na skocích. Do cílové roviny točilo kompaktní pole koní, nestíhala jen LADY DE WINTER (ž.M.Liška). Na poslední proutěnce přešel do vedení PETARDA (ž.J.Odložil) a suverénně o 5 délek zvítězil. Trenéru Pavlu Tůmovi a stáji Dr.Charvát ve stáji vyrostl další překážkový klenot a bude zajímavé sledovat další kariéru 4 letého hnědáka. Druhý doběhl ZOHEYR, třetí ORIENTAL GLORY (ž.P.Kašný), čtvrtý PASSION RETURN (ž.J.Bartoš) a daleko zpět dokončila LADY DE WINTER.

Kromě dostihových klání pořadatel opět přichystal bohatý doprovodný program, již tradičně dostih legend Velké pardubické , živou hudbu a novinkou bylo vystoupení Viji, která předvedla přirozenou komunikaci s 5 koňmi.

Text a foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.