Slušovické dostihy v objektivem Lenky Sklenákové

Když člověku uspořádají na narozeninový den dostihy, nemůže tam s fotoaparátem chybět. To se podařilo slušovickému týmu v sobotu 13.5. Navíc byli na přihláškách všichni 4 koně z mé domovské spřátelené stáje ve Stachovicích, a ty bylo potřeba zvěčnit na fotografiích. 

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové

LS_Slusovice.jpg

Hned v prvním dostihu (PP, IV.kat.,3200m.) startovala hnědka SHENKIRA (J.Mach), kterou čekal debut na skocích. Po startu se nikomu nechtělo vodit, polovina okruhu se odehrála ve velmi pomalém tempu, než vzal dostih na sebe ž. J.Kocman na valachovi ROQUE FORT BAILEYS. Shenkira se většinu dostihu pohybovala na 4.-5. pozici, po kolizi v protilehlém oblouku se ale začala propadat a nakonec dokončila poslední. Dostih vyhrál DANG DOSS (ž.J.Faltejsek) před favoritem ENFIELD GREY (ž.M.Stromský). 

Ve druhém dostihu odpoledne (R,V.kat.,2200m.) měla stachovická stáj trenéra M.Bělky na startu 2 klisny. Vlastní odchovankyni EMINENS (am.N.Zapletalová), 5letou dceru steeplerky Elišky Přemyslovny a stejně starou hnědku SENORITu (M.Sedláková), která si šla pro reparát za nepovedený start v Pardubicích, kde měla psychické problémy. Nejlépe odstartovala SAXANA GREY (žk.M.Novák ml.), za ní se usadila SENORITA a EMINENS se pohybovala okolo 5. místa v 9. členném poli. Bohužel opět v protilehlém oblouku SENORITA ošklivě podklouzla, ztratila tempo, pozici a dokončila na 5. místě. EMINENS obsadila 8.místo. Dostih se stal stylem start-cíl kořistí bělky SAXANA GREY, která vyhrála o 12 délek. 

V 5. dostihu (R,III.kat.,1600m.) startoval SHARP JAILER (M.Sedláková), který zaspal na startu a při snaze najít do oblouku dobrou pozici obíhal celé pole asi 5.stopou, a tím tento tempař ztratil šanci na dobrý výsledek. Do cílové roviny točil mezi posledními a jako poslední uzavřel i doběh. Po tvrdém boji dostih vyhrál CALORIFIC (S. Kvízová) 

Text a foto lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.