Slušovické dostihy objektivem Lenky Sklenákové

Text a foto: Lenka Sklenáková

Již několik let se slušovičtí pořadatelé snaží koním a všem okolo nich ulehčit práci v letních vedrech, a proto prázdninové meetingy organizují od 10. hodin dopoledne. Nejinak tomu bylo i tentokrát, a tak poslední z devíti dostihů startoval ve 14.10.

Nejvyšší kategorie, ve Slušovicích vypsaná, byla III. , pod kterou se odběhly dva rovinnové dostihy. Tím prvním byla míle pro 2leté koně, kde se sešlo 7 juniorů, z nichž jen jeden již běžel dostih. Několik metrů po startu, díky vybočení Sun Rain, vypadl z jejího sedla Adam Florian. Z kategorie nezvítězivších se nakonec vyčlenil jistě o 1 a 1/4 délky Roncal s M. Musialovou. Druhý byl  Thomas (M. Hrouda) a třetí Avignon (ž.V.Korečková).

Další mílový dostih měl favoritku v ryzce Gold Havanah. Po zmatcích na startu se ale nakonec odstartovalo bez ní. Dostih ovládl nejstarší kůň v poli, devítiletý Sign of the Zodiac (ž.Z.Vokálková), dále se koně seřadili v pořadí Valmont Ohne (am.J.Fabris), Swan Princess (ž.M.Havelková), Alexandr (žk.L.Kvapilová) a Last Opera Song (A.Florian). Gold Havanah, která se po pádu svého jezdce M. Hroudy vydala za polem koní, se odmítala nechat chytit a nakroužila po závodišti asi 10 kilometrů.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové

Dostihy Slušovice 2019

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.