Slušovické loučení se sezónou ve fotografiích Lenky Sklenákové

Datum státního svátku 28. října připadá na dostihový den ve Slušovicích. Slunečný den přilákal obrovskou diváckou návštěvu, která měla o zábavu postaráno. Mimo dostihového dění se na závěr dne uskutečnil seskok 20 parašutistů přímo na cílovou rovinku a tradiční je zde i exhibiční dostih vítězů Velké pardubické na haflinzích.

Pro sázkaře těžko luštitelný dostih byly proutěnky I.kategorie na 3200 metrů - Cena Flower of Love. Síly zde změřilo celkem 8 koní, ale pro znalce to měl být víceméně match klisen FALIRAKI (ž.J.Faltejsek) a FALCON BABY (A.Čmiel). Po ošklivém pádu MEDICIho (P.Foret) v začátku dostihu se již nic závažného nestalo a v cílové rovině si to rozdaly obě favoritky. FALCON BABY se nakonec musela spokojit se druhým místem, když ji po boji o 3/4 délky přemohla FALIRAKI. O propastných 9 délek za touto dvojicí přišel NIC MOUNTAIN (ž.P.Složil ml.),který poslední proutku skákal ještě v kontaktu s klisnami. Dalších 6 délek za ním skončil MIKE OF JAPE (ž.J.Kratochvíl) a pátý byl o 5 délek LAGOAS (ž.P.Kašný).

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Slusovice.jpg

Vrcholem dne byla Velká slušovická (STCC, I.kat.,5200m.). Favoritem byl účastník VP SZTORM (ž.P.Složil ml.) a věřilo se i MAHONYmu (J.Kocman), který měl pád na Irské lavici v Ceně Labe. V čele dostihu se po startu usídlil WOTAN (ž.J.Kratochvíl) a všech 8 koní skákalo bez problémů až k vodnímu příkopu, kde nechal zadní nohy MOBILIZATION (ž.J.Odložil), který situaci ustál, upadla zde však PIRANIYA (ž.J.Faltejsek). Na následující diagonále byl zadržen FORT RYAN (ž.J.Myška). Při druhém překonávání Slušovického skoku měl problémy stále vedoucí WOTAN a na protilehlé rovině se začal mírně propadat. Před  obloukem do cílové roviny podklouzl a upadl MOBILIZATION, takže poslední proutěnku skákalo 5 koní. Zadržené vítězství ukořistil o 8 délek SZTORM a za ním se seřadili WOTAN, TEX (J.Mach), LA CORAL (ž.M.Novák) a MAHONY.

Foto: Lenka Sklenáková

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.