Slovenské derby objektivem Lenky Sklenákové

17.7. jsme mohli konečně bez problémů vycestovat k našim slovenským sousedům do Bratislavy, kde se odběhlo Slovenské derby (R,Gd-3,2400m.), největší rovinový dostih celé sezony. Na jeho startu se sešlo 13 koní ve věku 3 let. Favoritem byl ryzák DARLING IN PINK (ž.V.Janáček), který si přijel pro reparát za České derby, kde skončil po boji třetí.

Po startu museli jezdci urychleně hledat dobrou pozici před blízkým obloukem a na špici se usadil ARIOLO (ž.P.Foret), který startoval z boxu č. 7. Při prvním probíhání okolo tribun bylo pole ještě neusazené, zhuštěné a neklidné. V oblouku někteří jezdci obíhali i pátou stopou a ztráceli cenné metry. Na protilehlé rovině se dostih uklidnil, i když si nikdo nedaroval ani centimetr.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové:

SK_derby.jpg

V oblouku do cílové roviny se pokusil o trhák stále vedoucí ARIOLO, ale za ním už chystal finiš DARLING IN PINK a vidět byli i jeho stájoví kolegové v růžových dresech. Podél bariéry ale začal ž. J. Palík rozhýbávat GASPARINIho, minul slábnoucího ARIOLa a svedl tvrdý souboj s DARLING IN PINK, kterého nakonec o půl délky zdolal. O hlavu třetí finišoval vítěz švýcarského derby HELLO HOLA HAY (ž.M.Laube), čtvrtý byl STRATOSFERIC (R.Sousa) a páté místo uhájil ARIOLO.

Český odchovanec GASPARINI a celý jeho tým se tímto vítězstvím dočkali určitého zadostiučinění, když se díky nákupům a přihláškám koní,které nyní porazil, nedostal na startovní listinu Českého derby. Byl tehdy proto přihlášen do handicapu 3. kategorie proti starším koním, který po boji vyhrál a řekl si tak o pozornost....

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.