SLOVENSKÁ VÝHEŇ UPEKLA PRO BUGGYRU TĚŽKÝ VÍKEND, PŘINESL I DAKARSKOU VLOŽKU

Další porci smůly si o víkendu vybrali piloti týmu Buggyra ZM Racing v závodě ME tahačů na okruzích na Slovakia Ringu. Adam Lacko podruhé v této sezoně odjel domů bez bedny v celkovém pořadí, přesto si udržel průběžně čtvrtou příčku. Bohužel ani Téo Calvet se v poháru promotéra na stupně vítězů nepostavil, je v něm průběžně třetí. Tým si ze Slovenska odvezl alespoň jeden pohár za třetí místo v pořadí stájí.

Sobota přinesla výzvu v podobě extrémně krátkého času na nastavení vozu. „Protože se tu nejezdí v pátek, tak jsme měli na správné nastavení auta jen dva tréninky. Pak hned přišla kvalifikace,“ popsal Lacko náročnost podmínek trati v Orechové Potôni. „Je to výjimečný okruh, jaký v celém kalendáři ME nenajdete,“ dodal.

I tak 37letý jezdec skončil v boji o pole position o pouhých šest tisícin vteřiny čtvrtý. Stejná příčka mu nakonec patřila i v cíli. „Byl to trošku nudný závod. Steffi mě sice přestartovala, ale pak jsem si počkal a čistě ji předjel,“ popsal Lacko klíčový moment sobotního hlavního závodu.

V  tom druhém, s otočeným pořadím nejlepší osmičky na startu, si Lacko užil soubojů víc než dost, výsledkem byla konečná šestá pozice. „To nebyly závody na okruzích, to byla dakarská vložka. Byla místa, kde jsme třeba i pět vteřin neviděli nic a jeli naslepo. Už chápu, proč kluci na Dakaru v prachu raději zpomalí,“ vysvětlil Adam Lacko.

V neděli si v kvalifikaci ještě vylepšil pozici a do hlavního závodu vyrazil třetí. Jenže v boji o stupně vítězů se před něj dostal zkušený Jochen Hahn, takže z toho byla podruhé za sebou čtvrtá příčka. „Jochen jako zkušený mazák vyčíhal situaci a na brzdy mi to tam šoupnul,“ prohodil Lacko.

V neděli odpoledne měl ale ještě větší porci smůly. V prvních dvou zatáčkách to vypadlo slibně, Adam Lacko poskočil z pátého místa na třetí. Jenže pak se stal obětí souboje Halmové se Shanem Breretonem, kteří ho doslova vyšoupli mimo trať.

„Dostal jsem ránu, ani nevím od koho. Roztočila mě a letěl jsem kačírkem. Byl jsem rád, že jsem se odtamtud vyhrabal. Pak už to byla stíhací jízda,“ popsal Adam Lacko svoje trable. Přesto se pilot Buggyra ZM Racing dokázal prokousat na konečnou osmou pozici. Celkově zatím nasbíral 87 bodů a drží si průběžné čtvrté místo.

Pokud by se v evropském šampionátu tahačů na okruzích vyhlašovala cena pro smolaře roku, už teď by na ni měl zaděláno Téo Calvet. V prvním závodě se mu podařilo předjet řadu soupeřů, ale pak ho jeden z nich vytlačil mimo trať a ocitl se na poslední příčce. V druhém bojoval s přilnavostí pneumatik, přesto se z chvostu závodního pole posunul na čtvrtou pozici v souteži nováčků.

V neděli se dostal do sendviče dvou agresivních rivalů, kteří na něj tlačili z obou stran a následným poškozením vozu mu pokazili vyhlídky na lepší než desáté místo.

Smůla vyvrcholila v poslední slovenské jízdě. „V první zatáčce jsem dostal ránu a zničili mi zadní pneumatiku. Dojet s defektem je hodně těžké. Byl to celkově černý víkend, ale musíme se nad to povznést a do Německa pojedeme zase s cílem získat co nejvíc bodů,“ věří Téo Calvet, kterému v poháru promotéra patří se 110 body třetí příčka. Na nového lídra Jamieho Andersona mladý Francouz ztrácí 26 bodů.

Šampionát pokračuje na 16. a 17. července na německém Nürburgringu.

Zdroj: Buggyra.com

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.