Slovakiaring přitáhl do Carbonia Cupu opět plný dům

Druhý letošní závod Carbonia Cupu hostil Slovakiaring na Slovensku a přilákal opět hojné pole jezdců rozličných kubatůr v sérii cestovních vozů, formulí a prototypů.

auto

Velmi pěknou podívanou připravili opět jezdci Carbonia Cupu v letošním druhém klání na trati u obce Orechová Potoň u Dujajské Stredy. Na startu jich stálo úctyhodných 78 vozů ve čtyřech kategoriích. Seznam čítal nejen ryze cestovní vozy, ale také speciály a formule. Velmi zajímavé zpestření zaznamenal závod za umělého osvětlení, neboli endurance na šest hodin, kde oklasifikováno bylo čtrnáct vozů. Devatenáctého května tak Carbonia Cup vystřídal na Slovakiaringu o mnoho slavnějšího kolegu, neboli závody FIA WTCC.

Ve skupině cestovních upravených vozů kategorie A se stal nejlepším Martin Jansa s Porsche a za svými zády zanechal jak Karla Kováře na BMW Z3M Coupé, ale také Petra Nováka na dalším Porsche a vítěze z Mostu Standu Šedivce s Corvette ZR1. Za ním pak v celkové hodnocení skupiny A skončil Milan Kodídek na Porsche GT3 a Radek Hort s BMW M3. Závod bohužel nedokončil Boleslav Waszek, ani Petr Beran s Mustangem.

Kategorie B cestovních sériových krasavců znamenala velký úspěch pro Jaroslava Haštavu s BMW M3, kdy porazil Tomáše Bartáka s Porsche Cayman S 2013 a Zbyňka Čurdu na dalším BMW M3. Zajímavě se předvedli také zahraniční jezdci, když čtvrtý skončil Georg Feillegger a startovali též Szilagyiové s Pandami.

Kategorie C a D startovali ve společném závodě speciálů a formulí. Na startu se seřadilo dvacet vozů a do cíle vítězně dosprintoval Lumír Vaszily, tedy neslyšící závodník s formulí Tomis 03, které mu za předvedený výkon gratulujeme. Porazil jak Luďka Dostála, tak i prototyp Josefa Kollera a čtvrtý skončil Sergej Plauvets se speciálem KTM X BOW z týmu RTR Projects.

Pod umělým osvětlením konající se šestihodinový maratón ovládla posádka RTR Projects 2, která za šest hodin odkroužila 74 okruhů. Stříbrným věncem se mohou pochlubit jezdci týmu Recosa a bronz odváží ze Slovenska PJF Racing.

Na další setkání s jezdci Carbonia Cupu se již teď můžeme těšit do Mostu, kde opět rychlá kola roztočí jezdi 11.6.

bmw

Výsledky jednotlivých kategorií jsou k nahlédnutí zde:

http://carboniacup.cz/index.php?sel=content&menuID=133&parentID=39

Vláďa Rožánek, Carbonia Cup 2014

Přidat komentář

dvě plus dvě

Přehled komentářů

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.