Slovakia Ring může být pro vývoj v šampionátu zlomový

Již tento víkend zamíří jezdci Octavia Cupu na Slovensko, kde na trati nedaleko Orechovej Potoně svedou další dvě bitvy o pohárové body. Okruh, který před osmi lety dostal příznačné jméno Slovakia Ring, se nachází 30 kilometrů jižně od Bratislavy a dlouhodobě se těší velké oblibě jak u fanoušků, tak i u samotných jezdců.

“Slovakia Ring byl součástí kalendáře již v roce 2016, kdy si obnovený Octavia Cup odbýval svou premiéru. Tehdy oba závody vyhrál pozdější šampión Gábor Tim. Letošní dosavadní leader Tomáš Pekař vybojoval body za 2. a 5. místo. Tomáš Pekař však bude na Slovensku chybět, což otevírá nemalé šance pro Petra Fulína jr., který v tabulce na Pekaře ztrácí 32 bodů,” říká zástupce promotéra pan Pavel Mařan.

“Fulín to však nebude mít vůbec jednoduché, protože po delší plánované pauze se na dráhu vrací Michal Matějovský. Ten v úvodních dvou podnicích posbíral pěkných 70 bodů, což jej i při neúčasti v Poznani a na Lausitzringu řadí na průběžné čtvrté místo. O body se však budou chtít jistě poprat i třetí Jonas Karklys a pátý Tomáš Korený, stejně jako celá řada dalších jezdců. Vezmeme-li v potaz atraktivitu slovenského okruhu a očekávanou diváckou kulisu, myslím, že nás čekají dva velice pěkné závody,” uzavírá Pavel Mařan svůj výhled na nadcházející závodní víkend.

Na startovním roštu se premiérově představí i Pavel Gellner, pro kterého to bude takové malé déjà vu. Právě na Slovakia Ringu se před dvěma lety začala psát jeho závodní kariéra, v jejímž průběhu střídá závodní volant s počítačovou klávesnicí, když působí jako inženýr pro zpracování a analýzu závodních dat a telemetrie.

“Slovakia Ring vnímám jako velice rychlý, ale zároveň jako technicky náročný okruh. Lehkou výhodou pro mě může být to, že jsem zde jel s Twingem a tehdy se mi zdálo, že mi Slovakia Ring svým způsobem sedí. Na druhou stranu s několikanásobně rychlejším autem to bude úplně o ničem jiném,” řekl Pavel Gellner v den, kdy byla oznámena jeho účast v závodech Octavia Cupu.

“Těším se, moc. Na začátku sezóny jsem avizoval, že pojedu jen tři podniky a když se naskytla příležitost jet teď ještě I na Slovensku, tak nebylo moc co řešit. Je jasné, že na celkové vítězství už nedosáhnu, ale mou prioritou je si dobře zazávodit a užít ten čas s lidmi, se kterými se téměř dvacet let potkávám v paddocku,” zněla slova Michala Matějovského před původně neplánovaným slovenským startem.

Na závěr přidává svá slova i Petr Fulín jr., jehož víkendové počínání bude patřit k těm nejsledovanějším:

“Mým úkolem pro tento víkend je minimálně dotáhnout a pokud možno si i vybudovat nějaký malý náskok do závěrečných dvou podniků. To, že nejede Tomáš beru jako příležitost dohnat manko, které jsem nabral kvůli technickým problémům v Polsku. Vím, že to nebude jednoduché, protože špička pole je opravdu hodně vyrovnaná, ale o tom to závodění je. Já moc nemám rád tyhle široké tratě, ale Slovakia Ring je tou nepsanou vyjímkou. Ta trať se mi opravdu hodně líbí a moc se tam těším.”

Časový harmonogram víkendu:

Pátek 17. srpna

08:30 – 1. volný trénink – 30 min
13:30 – 2. volný trénink – 30 min
17:10 – kvalifikace – 30 min

Sobota 18. srpna

10:40 – 1. závod – 25 min 
16:45 – 2. závod – 25 min


Slovakia Ring v číslech:

Délka: 5.922 metrů
Počet zatáček: 13 (6 levých a 7 pravých)
Převýšení: 4,1%
Čílová rovinka: délka 900 metrů a šířka 20 metrů

Předběžná startovní listina:

1  nr.3 Wolfgang Kriegel AUT – PFISTER RACING TEAM
2  nr.4 Radek BAREŠ CZE -  RADEK BAREŠ
3  nr.17 Maciej LASZKIEWICZ POL - FULLINRACE ACADEMY
4  nr.20 Michal MATĚJOVSKÝ CZE - FULLINRACE ACADEMY
5  nr.22 Jonas KARKLYS LIT - FULLINRACE ACADEMY
6  nr.28 Daniel SKALICKÝ  CZE - DUCK RACING TEAM
7  nr.33 Matouš KUBŮ CZE - YAWSPEED AUTOSPORT
8  nr.34 Pavel GELLNER CZE - FULLINRACE ACADEMY
9  nr.52 Tomáš KORENÝ CZE - TOMÁŠ KORENÝ
10  nr.69 Tereza ZAJÍČKOVÁ CZE - FULLINRACE ACADEMY
11  nr.76 Petr ČÍŽEK CZE - FULLINRACE ACADEMY
12  nr.96 Petr FULÍN jun. CZE - FULLINRACE ACADEMY
13  TBA 
14  TBA 

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting