Slovák Bezák na Memoriálu Ing. Vojtěcha - Retro

Slovenský pilot Porsche 911 GT3 Cup si v roce 2008 v memoriálu Ing. Zdeňka Vojtěcha užil slávy a po dvojím vítězstvím vBrně a Mostě, si chtěl v Brně znovu udělat radost. Při závodech FIA GT startovalo v Brně v tomto poháru cestovních vozůvelmi početné pole 38 vozů.

Memoriál Ing. Zdeňka Vojtěcha v roce 2008 zažil pouze jednoho muže se zlatým věncem. V kategorii nad 3500ccm3 a i vcelkových výsledcích jednotlivých závodů šéfoval pořadí Slovák Milan Bezák s Porsche 911 GT3 Cup, jezdící pod švýcarskoulicencí. Ovšem jen do brněnského klání. V sobotním závodě, konaném při FIA GT, si pro zlatý věnec dojel jeho slovenskýkrajan Janko Daniš s Ferrari 360 Challenge. Milan Bezák však byl se stříbrným věncem spokojený. Celkově třetí dokončilprvní závod domácí Dan Suchý s BMW M3 GTR.

Ve dvoulitrech již startovala Škoda Fábia GT, kterou v Mostě vyřadila technická závada. V Brně se Fábii dařilo a zlatý věnec si odvezl Robert Pláteník. Ovšem Josef Pekař s Peugeotem 306 Maxi, Šimon Kubišta s Alfou Romeo 156 S2000 a Radek Bareš na další Alfě 147 GTA, si boj o další pořadí vychutnávali. V malém klání Octávií byl nejúspěšnější Miroslav Kárný, který ostatním jezdcům s cupovým nádobíčkem ujel. Milan Vaňkát, Jiří Jupa, i Laura Hájková se na něj dívali z uctivé vzdálenosti. Objevila se i nová jména Rojka, Zeman a Špalek.

V kubatuře do 3000ccm3 si pro zlato dojel Lumír Firla z týmu RSI. V boji o pocty nejvyšší se utkal se Skalickým a Němcem Mildem. Všichni tito jezdci jeli na BMW 130i, tedy nádobíčku z BMW 1 Challenge. Čtvrtý skončil Dan Želínský, který klání v Mostě vypustil a na pátém místě dojel vůz Seat Leon TDi, se kterým jel Michal Matějovský. Cupový Seat s dieselovým agregátem pilotoval v memoriálu v roce 2008 poprvé. Ovšem ani výkony Johna, Jančíka a Kupčíka, netřeba zatracovat.

Před domácím publikem se lépe závodí. Své by o tom mohl dnes vyprávět Dan Suchý, který si tehdy vychutnal výhru v kategorii do 3500ccm3. Petr Kačírek s dalším BMW M3 GTR dorazil do cíle se šesti sekundovým mankem. Pro bronz si tak dojel Marcel Kusín. Ale ani v dalším pořadí nebylo o vozy BMW GTR nouze. Srovnaly se v pořadí Šenkýr, Kotrba a poprvé na okruzích se značkou BMW M3 GTR také Robert Lucák, kterého známe z MMČR na okruzích, kde jezdil s Alfou Romeo.

V kubatuře nad 3500ccm3 jsme již vítěze zmiňovali. Stal se jím Slovák Janko Daniš, který do Brna přivezl stroj Ferrari 360 Challenge. Ten nechal za sebou i Milana Bezáka, jinak neporaženého muže poháru cestovních vozů. Třetí místo si z Brna odvezl Dr. Josef Piribauer z Rakouska na Porsche 996 RSR. V dalším pořadí dojeli Slováci Baran s Ferrari 360 a Rudo Machánek s Porsche 911 GT3 RS. Šestý skončil Miroslav Forman s v té době novým BMW M3 E92 a snažil se i Tibor Bartůněk na Porsche 996 Cup.

Výsledky memoriálu Ing. Vojtěcha z Brna 2008:

J. Daniš (SK) - Ferrari 360 Challenge
M. Bezák (CH) - Porsche 911 GT3 Cup
D. Suchý - BMW M3 GTR
P. Kačírek - BMW M3 GTR
Dr. J. Piribauer (A) - Porsche 996 GT3 RSR
M. Kusín - BMW M3 GTR
R. Šenkýr - BMW M3 GTR
M. Kotrba - BMW M3 GTR
R. Lucák - BMW M3 GTR
Z. Baran (SK) - Ferrari 360

Vláďa Rožánek, edice RETRO

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.