Slavia Praha obhájila vítězství na E.ON Junior Cupu. Čeká ji výlet za Janem Kollerem do Monaka

Dvanáctý ročník fotbalového turnaje E.ON Junior Cup určeného hráčům do 10 let vyhrál tým SK Slavia Praha. Ten v dramatickém finále zdolal Borussii Dortmund 3:2 po penaltovém rozstřelu.

Vítězný tým si vybojoval pobyt v Monaku v doprovodu Jana Kollera, kam pojede za tři týdny. „Kluci to věděli a motivovalo je to. Měli to v hlavě už od začátku přípravy,“ vysvětluje s úsměvem Michal Novák, hlavní trenér SK Slavia Praha. Třetí hráči Zbrojovky Brno a pátý SC Xaverov si vybojovali účast v listopadovém turnaji Bayernwerk Cup v německém Gilchingu. Čtvrtá Plzeň vyrazí v říjnu do Dortmundu, kde stráví čtyři dny a odehraje přátelské zápasy s bundesligovými týmy.

Slavia fotbal

Turnaje se zúčastnilo celkem 48 týmů. „Hrálo se na energeticky úsporném E.ON Stadionu klubu Malše Roudné u Českých Budějovic. V pátek, v sobotu a v neděli dopoledne se hrály základní a nadstavbové skupiny. Odpoledne pak duely o umístění. Bylo vidět, že pro hráče šlo o fyzicky náročné tři dny,“ řekl vedoucí projektu E.ON Rodinný fotbálek Marek Pagač.

Finálový zápas mezi Slavia Praha a německou Borussii Dortmund začal před skvělou diváckou kulisou vyrovnanou hrou. Přes slibné vedení pražského týmu se malým nadějím Borussie podařilo těsně před koncem zápasu srovnat. O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. V šesté sérii chytil brankář Slavie pokus doprostřed branky, a když Slavia svou šancí nepohrdla, mohla začít slavit. „Stejně jako ve skupině to byla válka. Dortmund je výborný tým a jediná šance, jak proti němu uspět, bylo vyrovnat se mu v soubojích. Byl to velmi náročný turnaj, ale pro děti je to událost, na kterou se těší celý rok,“ říká Novák.

Slavia fotbal

E.ON Junior Cup je turnaj malých fotbalistů do 10 let, který má v České republice již dlouhodobou tradici. Během dosavadních 12 ročníků prošlo turnajem přes 20 tisíc hráčů.

Finálové pořadí 12. ročníku turnaje E.ON Junior Cup:

  1. místo: SK Slavia Praha
  2. místo: Borussia Dortmund
  3. msto: FC Zbrojovka Brno
  4. místo: FC Viktoria Plzeň
  5. místo: SC Xaverov

 fotbal Slavia Praha

Kompletní výsledky naleznete zde.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.