Skoták se Šmídem získali domácí titul v kolové

Titul mistrů republiky v kolové získali Petr Skoták s Pavlem Šmídem z Favoritu Brno, kteří ve finále porazili Jiřího Hrdličku s Pavlem Loskotem z SC Svitávka 2:0 na zápasy. V krasojezdeckých soutěžích vynikl nad průměr pouze Arnošt Pokorný. Domácí šampionát byl poslední kvalifikací před mistrovstvím světa v sálové cyklistice, které se uskuteční od 21. do 23. listopadu v Brně.

Skoták se Šmídem potvrdili roli favoritů, ovšem v semifinále proti Sokolu Zlín- Prštné mohli doplatit na podcenění protivníka. V sérii na dvě vítězství první utkání vyhráli, ve druhém se jim podařilo vyrovnat až poslední střelou v utkání. "Pokud bychom tento zápas prohráli, tak by hned následovaly penalty. Což je loterie. Z tohoto pohledu bylo vítězství v rámci prověrky na mistrovství světa hodně upocené," řekl trenér vítězného páru Pavel Petrovský.

S výjimkou bývalého mistra světa Pokorného se šampionát nevyvedl ani zbývajícím krasojezdcům. "Zůstali za svými výkony z předcházejících kvalifikačních závodů. Výkonnostní pokles se pokusíme dohnat na společném reprezentačním soustředění před mistrovstvím světa," uvedl trenér českých krasojezdců Bob Horvát.

Výsledky:

Kolová - finále: Favorit Brno (Skoták, Šmíd) - SC Svitávka (Hrdlička, Loskot) 8:3 a 6:4. O 3. místo: Sokol Zlín-Prštné II - Sokol Zlín -Prštné I 2:1 a 1:1.

Krasojízda:

Muži:

Jednotlivci: 1. Pokorný (Sokol Horní Heršpice) 160,59, 2. Písek (Sokol Zlín-Prštné) 139,20, 3. Mašek (Sokol Řečkovice) 115,69.

Dvojice mix: 1. Gruna, Kovářová (Sokol Řečkovice/Sokol Hor. Heršpice) 79,46, 2. Vrána, Přibylová (Němčice) 78,17.

Ženy:

Jednotlivkyně: 1. Přibylová (Němčice) 108,99, 2. Valešová (Sokol  Heršpice) 97,66, 3. Kovářová (Sokol Horní Heršpice) 73,81.

Dvojice: 1. Valešová, Petříčková (Sokol Heršpice) 98,28.

Čtveřice: 1. Pankrác Praha (Mejsnarová, Holubová, Beránková, Žerebná) 138,47

Nominaci na mistrovství světa:

Kolová: Skoták, Šmíd.

Krasojízda: Arnošt Pokorný, Jakub Mašek (jednotlivci), Adéla Přibylová, Iva Valešová (jednotlivkyně), Valešová, Andrea Petříčková (dvojice ženy), Tomáš Gruna, Klára Kovářová a Jaroslav Vrána, Adéla Přibylová (dvojice mix), D. Mejsnarová, V. Holubová, T. Beránková, T. Žerebná (čtveřice).

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.