OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Škoda Karoq se zcela poprvé představí české veřejnosti

Výstava Autoshow Praha 2017, jediný český plnohodnotný autosalón, se uskuteční již po dvacáté, po čtvrté pak v novém konceptu. Tím je přítomnost více než čtyř desítek automobilových značek a stánků v jednotném konceptu.

Škoda Kodiaq

Kromě výše uvedeného počtu značek je až ohromující počet českých premiér a novinek, které v nedávné době přijely, přijíždějí či teprve přijedou k českým motoristům. Ve dnech 5. až 8. října tak budou jako obvykle v celém areálu výstaviště v Holešovicích k vidění stovky osobních i užitkových vozidel. Venkovní plocha bude zasvěcena užitkovým vozům, parkovišti několika desítek vozů určených k testovacím jízdám a spolu s dolní částí areálu i přestavbám a tuningu i dalšímu doprovodnému programu. Hlavní dějství včetně premiér a představení novinek se však odehraje v Průmyslovém paláci, jeho Střední hale, Pravém a Levém křídle.

Nyní pojďme k jednotlivým novinkám a premiérám. Z domácí produkce se objeví na scéně zcela poprvé další nová Škoda, konkrétně tolik očekávaný model Karoq. Stážistou rozhodně nebude, neboť značka Hyundai přiveze z Nošovic hned několik verzí nového modelu i30 včetně praktické verze kombi. Dalšími novinkami evropské provenience budou například Ford Fiesta, Jaguar XF Sportbrake, Maserati Ghibli a GT, Opel Grandland X, Range Rover Velar, Renault Koleos, Seat Arona, Volkswagen Arteon, či Volvo XC60.

Škoda Kodiaq

Když se přeneseme přes Atlantický oceán, z bašty automobilového průmyslu Spojených států zamíří na pražský autosalón hned několik novinek. Předně Cadillac CT6 a XT5 a již legendární Corvette ve verzi Grand Sport. Pro nás z opačného pólu světa, Asie, se na Autoshow Praha 2017 objeví nová korejská Kia Stinger a Kia Stonic, z Japonska pak rovněž několik modelů. Přepracované sportovní Subaru WRX STI doplní Subaru Levorg modelového ročníku 2018. V neposlední řadě bude novinkou i nová Suzuki Swift. Součástí vnitřní expozice bude prezentace mopedových aut (malých aut a mikro vozidel), která zaujmou zejména mladé začínající řidiče již od 15 roků.

Množství atraktivních expozic však zaplní i volnou plochu před Průmyslovým palácem. Ke spatření zde budou například bezdotykové automyčky, servisní a garážová technika a také výběr atraktivních užitkových vozů.

Důležitou součástí Autoshow bude bohatý doprovodný program provázející všechny čtyři výstavní dny. V pátek, sobotu a neděli se uskuteční testovací jízdy zhruba se třemi desítkami osobních vozů vystavujících značek po několikakilometrovém okruhu. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost otestovat například též elektromobil Tesla.

Obrovskou atrakcí pro děti i jejich rodiče bude Mini AUTOSALON, jaký se v Praze objeví vůbec poprvé: žádné pouťové plasty a rádoby napodobeniny, ale naprosto dokonalé, a to do detailu, elektrické zmenšeniny opravdových vozů atraktivních značek, v nichž se malí motoristé budou moci svézt. Stejně jako jejich rodiče opravdové automobily si budou moci děti v mini testovacích jízdách otestovat, jaké to je řídit MERCEDES, AUDI, BMW, FORD, MINI, VOLVO, RSX 4x4. A ti kteří se ještě neodváží přímo za volant, si budou moci vyzkoušet dálkové ovládání. A douška po rodiče -  v rámci exkluzívní expozice těchto minivozů je budou moci svým dětem i koupit.

Dolní část Výstaviště v sobotu 7. 10. 2017 zcela ovládne tuning na Bruselské cestě, kde bude už druhý ročník srazu tuningových vozů, pořádaný společností Escape6 s.r.o. – Escape6 & Autoshow Praha 2017 Meet. Můžeme se těšit na desítky upravených vozů reprezentující různé styly úprav, od designových až po výkonové. Součástí srazu bude také speciální VIP sekce, kde budou k vidění ty nejlépe upravené vozy, reprezentující domácí tuningovou scénu na mnoha tuzemských i zahraničních srazech.

Bezpečnost na silnicích – zaměřeno na ženy řidičky a nejen o krásných autech, ale i kráse žen – to je další z atraktivních doprovodných programů letošní Autoshow. Internetový magazín Žena v autě.cz již po třetí zajistí společně s BESIP akci pro ženy a děti zaměřenou na bezpečnost. Návštěvnice si budou moci na stánku prověřit své vědomosti o správné a bezpečné jízdě. Nebudou chybět trenažery, které přesvědčivě ukáží otočení vozu při nehodě nebo náraz v 30km rychlosti či poučí o správném uchycení dětské autosedačky. Děti si osvěží pravidla bezpečného provozu na dopravním hřišti.

Těšit se tedy můžeme na nejlépe obsazený autosalón v ČR, řadu novinek a bohatý doprovodný program, který určitě bude stát za návštěvu.

www.autoshowpraha.cz

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.