OffROAD Maraton Šiklův mlýn: Silná konkurence a nová trať slibuje krásné souboje

Druhý závod OffROAD Maratonu se přesouvá již tuto sobotu 25. dubna do Šiklova mlýnu na Vysočině. Motorkáři a čtyřkolkáři si zde připíší další body v letošní první tříhodinovce, auta odjedou premiérovou pětihodinovku. Trať v areálu westernového městečka je širší než loni a slibuje krásné a dramatické souboje napříč všemi kategoriemi. Závodníci OffROAD Maratonu budou první, kdo ji otestují! 

Účast motorek a čtyřkolek trhla v úvodním závodu sezony rekord, ve větším počtu by se měla předvést i auta, která vyjíždí po zimní přestávce z garáží. Na startu budou tradičně i dakarští závodníci.

OffROAD Maraton Šiklův Mlýn začíná v 7:30 startem motorek na tři hodiny. Druhé letošní klání je v očekávání opět vysoké účasti strojů v jedné stopě, která v úvodním závodu ve Šternberku trhla rekord v počtu 160. Na startu budou připraveni favorité: Dan Galia z RD racing, Lubomír Vojkůvka z IR 2016, nebo šternberský absolutní vítěz Miloslav Škuta z Motopalič.

V 11:00 zabojují o své druhé body v sezoně čtyřkolkáři. Jejich počet bude atakovat 100 a šternberské vítězství Michala Vágnera z Region racing týmu na stroji 4x4 si přímo říká o odvetu –navíc na trati, která nebude pod tunami bláta jako úvodní závod sezony. Na svůj první letošní absolutní skalp se chystá například Mistr mezi sportovními čtyřkolkami Martin Miřejovský z Teamu Max 2. Máme se na co těšit! V obou závodech dospělých startují zároveň i starší junioři, letos poprvé na celých 60 minut. Mezi 14:30 a 16:00 předvedou své offroadové umění děti a menší junioři na jednodušší trati.

V 16:30 se posádky vozidel všech kategorií vydají do pětihodinového boje. V prvním dílu 0ffROAD Maratonu se ve skvělé formě předvedl WINGS team s Broučkem, překvapil také celkově druhý speciál do dvou litrů pod taktovkou týmu Autocentrum Luňák. Výtečnou jízdu předvedl i Michal Valtr, syn dakarského matadora Jaroslava Valtra, který sbírá zkušenosti do zahraničních klání. A na svoji první letošní jízdu se chystá i další dakarský borec Josef Macháček, který osedlá svoji buginu. Westernové městečko opět zažije offroad světového formátu!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.