Sezóna začala na maďarském Hungaroringu.

od Pavla Jelínka

Okruhové mistrovství středoevropské zóny, odstartovalo na maďarském Hungaroringu. Netradičně se jelo pouze do soboty, protože Maďaři se patřně chystali slavit 1. máj.

Většina týmů tedy na Hungaroring přijížděla ve středu a pak již následovalo známé kolečko technických a administrativních přejímek, volných tréninků a pak kvaifikací a  na závěr vlastních závodů.

Nejnabitějí startovní pole bylo v divizi 4 dvoulitrů a nejsilnějších aut nad dva litry. Téměř dvě desítky strojů se sjely také mezi formulemi, přičemž i zde byli několíkanásobně zastoupeni i Češi.Vše navíc doplnili klání s účastí převážně místních jezdců, tajže na trati bylo rušno od rána do večera.

Již v kvalifikaci se potvrdila rychlost přeplňovaných dvoulitrů, které se díky administrativní chybě objevily  ve dvoulitrové třídě. Atmosférické dvoulitry, tedy vozy, které do třídy skutečně a tradičně patří, proti nim samozřejmě neměly šanci a tak zelené Lotusy  Petra Mandelíka a Petra Krejčího ztrácely na kolo více než čtyři sekundy. Lotus Exige brněnského týmu KT mtorsport , který zde ještě v nedávné minulosti suverénně kraloval, tak do závodu vyrážel ze třetí řady a  pátého místa a druhý pak  ze čtvrté řady. I když na rychlosti nic neztratily. Naopak, Mandelík se po pauze dokonce zrychlil.

Velmi zajímavé startovní pole , čítající 23 vozů, se sjelo v nejsilnější divizi 4. K vidění  v něm byly BMW Z4, které mimochodem vloni brázdily šampionát ADAC GT masters, ale také největší  novinka stejné automobilky, BMW M6 GT3, či nové Lamborgini Huracán. Divize  5 se také začíná celkem slušně rozrůstat a navíc na tom mají podíl právě  našinci, když přijely dvě Pragy R1 a dosud výhradně vrchařský tým Nutrend racing Václava Janíka . Ten přijel se dvěma plackami Norma sbírat nové zkušenosti a má v plánu i další závody, i když kvůli termínovým kolizím nemůže absolvovat úplně kompletní okruhový šampionát..

Na čele sprintu D4 se po kvalifikaci srovnali Aleš Jirásek s Pragou R1, Jakub Knoll s BMW Z4 GT3 a Miro Konopka s Lamborgini Huracán a další.

A zatímco do sprintu nejsilnějších speciálů divize 4 bylo přihlášeno 23 jezdců, do hodinovky Endurance to bylo jen o jeden vůz méně. A také zde byly k vidění BMW Z4, BMW Alpina i tradiční BMW M3 GTR, dále Pragy, Norma, Lamborgini Huracán, Ferrari 430 GT2, Renaulty a další a další vozy. Mnozí jezdci pak  měli v plánu zúčastnit se nejen obou sprintů, ale i závěrečné hodinovky.

Pátek 29. dubna2016 – první závody

Již v pátek pak přišly na řadu první závody, které se obvykle jezdí až v sobotu. Nejatraktivnější byla samozřejmě kategorie nad dva litry, kde se objevilo hned několik nových a rychlých speciálů.

Zde výborně odstartoval Slovák Miro Konopka se žlutým Lamborgini, který těsně za svými zády nechal dvě BMW Z4 i všechny další závodní speciály. Nicméně vedení neudržel a před něj se brzy k velké radosti týmu Šenkýř Motorsport po krásném předjížděcím manévru dostal Jakub Knoll s BMW Z4.

Konopku v další fázi závodu předjel neméně elegantně také Brňan Jakub Kubas rovněž se Z čtyřkou, ale na Knolla začal lehce ztrácet a zdálo se být rozhodnuto. Za nimi pak sváděli další krásný souboj Miro Konopka s lehkou Pragou R1 Aleše Jiráska, jedoucí ovšem v Divizi 5.

Těsně před závěrem se zřejmě díky předjíždění pomalejších vozů o kolo zpět začal Kubas dotahovat na Knolla. Oba  vozy se dostaly dokonce do těsného kontaktu a v předposlední zatáčce okruhu zaskočený Knoll lehce vyjel ze stopy, čehož Kubas okamžitě využil a obě rychlé Z čtyřky si tak vzájemně prohodily pořadí na čele.

V následující vracečce před cílovou rovinkou pak na vedoucí jezdce čekal Safety car, který tak ukončil veškeré boje tohoto závodu. Pro vítězství si dojel Brňan Jakub Kubas. Stříbrný za Kubasem dojel Jakub Knoll se stejným vozem, přičemž rozdíl mezi oběma byl pouhých 35 tisícin sekundy. A zatímco Kubas zářil spokojeností, Knoll naopak příliš nezářil. Tak zkušený jezdec,ostřílený ze startů z prestižního šampionátu ADAC GT Masters, by jistě neměl dělat podobné chyby,když ztratil své celkem jasné vedení.

Miro Konopka s Lamborgini dojel 15 sekund za vítězem a nakonec  tedy vybojoval bronz , který uhájil před Alešem Jiráskem s Pragou R1. Ten se zároveň mohl radovat ze suverénního vítězství v divizi 5.

Pátá příčka patřila nejžhavější novince mnichovské automobilky, kterou se podařilo získat  slovenskému týmu Trevor racing, tedy krásnému BMW M6 GT3 a slovenskému pilotovi Jiřímu Malchárkovi. Ten se s vozem vlastně teprve seznamoval, ale patá příčka je slušný úvod sezóny. I když na druhou se čekalo, že vůz bude ještě rychlejší.

Velmi spokojen pak byl vrchař Václav Janík, jenž při svém prvním startu na okruzích a na pro něm zcela neznámém okruhu Hungaroring dokázal zajet šestý celkově, ale hlavně druhý vdivizi 5. Do této chvíle zkušený vrchař samozřejmě nemohl znát ani pojem předjíždění a už  vůbec ne hromadný start, který s sebou přináší řadu nástrah. Ale Janík vše zvládl na jedničku a v cíli mohl být velmi spokojen. Škoda jen, že do bojů nakonec prakticky nezasáhla druhá Norma jeho týmu, u které hned v trénincích „odešel“ motor.

Dvoulitry a organizační problém

Mnohem skromnější české zastoupení měly dvoulitry, kde se ve srintu objevily pouze dva zelené lotusy z Brna a jezdci Petr Mandelík, který se do závodního kokpitu vrátil po loňské pauze, a Petr Krejčí. Již v kvalifikaci je ale čekalo poměrně nemilé překvapení v podobě zařazení čtyř vozů kategorie TCN 2 španělské homologace s dvoulitrovými turbomotory do této třídy díky administrativní chybě. Na tu byli pořadatelé opakovaně upozorňováni, nicméně bez efektu a náprava se nekonala v prvním ani v dalších závodech.

Tyto vozy patřící dle řádú do kategorie do3.5 litru byly samozřejmě nesrovnatelně rychlejší. a tak nebyla šance skončit lépe, než na pátém místě celkově, což dokázal bezchybně jedoucí Petr Mandelík. Je ovšem pravděpodobné, že po přislibeném „zrušení“ čtveřice vozů s turby, bude zaslouženým vítězem právě on.

Zlato si vybojoval Srb Milovan Vesnič se Seatem Leon race před zástupkyní jemnějšího pohlaví , domácí Edinou Bús s podobným vozem. Tyto vozy ale mezi dvoulitry nemají co dělat a vše bude mít ještě dohru tzv. u zeléného stolu. Jak již jsme naznačili.

Petr Krejčí s druhým Lotusem dojel osmý a hned za ním pak nejrychlejší Slovák a veterán okruhových závodů Julo Konček, kterého závodění stále hodně baví, s vozem Vauxhal Vectra STC.

Čtyři Češi ve formulích

Okruh, dlouhý 4 381 metrů, se vydaly zdolávat také  jezdci  formulových monopostů, kterých se sjelo celkem 18. A ani mezi   nimi se neztratili ani Češi, kteří byli na startu čtyři. Závod vyhrál Maďar Tamás Rónai s dvoulitrovou formulí Renault před svým krajanem s pěkně maďarským jménem, János Magyar. Ten jel s Formulí Master Tatuus Honda a ztratil na vítěze 687 tisícin sekundy.

Nejrychlejším Čechem, který se dostal na stupně vítězů, byl Antonín Sůs s další ef trojkou, Dalarou 302. Bronzový muž ztrácel jen sekundu a 520 tisícin.Celkově pátá příčka patřila Antonínu Chabrovi se šestnáctistovkou Van Diemen 05 a hned za ním dojel Petr Samek s dvoulitrem Renault.

Nejmladším Čechem víkendu byl Teprve 14 letý Petr Semerád. Tedy syn Josefa a bratr Martina ze závodnické rodiny Semerádů. Půjčil si formuli Gloria od jiného talentovaného mladíka, Tomáše Koreného. Semerád pak předvedl parádní jízdu a dokázal se propracovat přes několik soupeřů. Patrně po menším kontaktu s jedním ze soupeřů, který se jej pokoušel předjet, mu však začala ucházet zadní pneumatika, takže vůz přestal být ovladatelný a mladý jezdec vybojované pozice zase ztratil.

Nicméně nejmladší z rodu Semerádů ukázal, že je bojovník i talent, když hned při prvním okruhovém startu předvedl skvělý výkon a dokázal předjíždět zkušenější soupeře a dojel druhý v Národní formuli. A nic na tom nemění ani fakt, že účast v této divizi není nijak oslnivá. Připomeňme především, že tento mladík umí ve svém věku velmi dobře jezdit se čtyřkolkou Lancer EVO IX, ale formule vyžaduje přece jen zcela odlišné závodnické návyky.

Z celéhé závodu vznikají videa i televizní reportáže.