Setkání „legend motorsportu“ na Rallye Prague Revival 2021

Jubilejní X. ročník Rallye Prague Revival se stejně, jako v minulých letech, stal příležitostí k setkání legend motorsportu. V posledním říjnové víkendu se do Prahy sjely závodní a sportovní automobily minulých let, za jejichž volanty seděli legendární jezdci motoristického sportu. Téměř 150 posádek z celé Evropy, od Norska po Itálii, od Portugalska po Litvu se sešlo na startu této sportovně-společenské akce. Již tradičně se na start postavil John Haugland, Andrzej Jaroszewicz, Jozef Studenič a další stálý zahraniční účastníci.  Z českých legend s číslem 1 odstartoval Milan Zapadlo, následovaný dalšími bývalými úspěšnými závodníky např. Jiřím Moskalem, Josefem Kukelkou, Pavlem Ryšánkem, Antonínem Muzikantem, Tomášem Drástou a dalšími držiteli mnoha mistrovských titulů a vavřínů z nejrůznějších závodů.

Před slavnostním startem u pražského Rudolfína absolvovali účastnící soutěže první ze speciálních sekcí na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli.

V sobotu pokračoval program soutěže v okolí Liberce a v neděli se celé závodní pole vrátilo do radotínského Kart centra, kde celá soutěž skončila.

Na slavnostním zakončení soutěže poháry nejlepším předávali automobilová závodnice Hana Vaňková, vítězka dámského poháru EDDA Cupu, člen prezídia ÚAMK Zdeněk Růžička a promotér Eda Patera. Absolutně nejlepší s nejmenším počtem bodů byli ostřílení soutěžáci Ladislav Hubálek – Ondřej Hašek na BMW, ze stále aktivních závodníků byl nejlepší také v BMW Tomáš Vavřinec se spolujezdcem Jakubem Venclíkem, z posádek, které si už užívají závodnického důchodu, byli nejlepší Tomáš Drásta a Antonín Muzikant na Peugeotu 205 GTI.

Další ročník Rallye Praha Revival je plánován na duben příštího roku

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

RPR_hipodrom21.jpg

Foto V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.