Šestnáctiletý talent Ondřej Prekop ovládl Mistrovství České republiky v bowlingu. Turnaj okořenila exhibice s olympionikem.

Český sportovní bowling objevil nový talent. Junior Ondřej Prekop potvrdil výbornou formu z nedávného Mistrovství Evropy juniorů a dominoval na českém mistrovství v kategorii mužů. V rámci turnaje se konala exhibice, kde si bowling zahrál i olympionik curler Tomáš Paul a nejlepší střelec uplynulé sezóny florbalové Livesport Superligy Jakub Buršík.

MCR_bowling1.jpg

Mistrovství České republiky bylo tradičně dvoudenní. Nejprve se hrála kvalifikace na dvanáct her. Od samého začátku předváděl skvělé výkony mladý Ondřej Prekop, který se v kvalifikaci umístil na prvním místě. Nejlepších osm hráčů pak hrálo systémem round-robin, tedy každý s každým, vždy na jednu hru. Zde mladý bowler neokusil hořkost porážky po zásluze celé mistrovství vyhrál. Za sebou nechal ostřílené reprezentanty. Na druhé místo se po stíhací jízdě probojoval Jaroslav Lorenc, který rozšířil svoji sbírku stříbrných medailí z poslední doby. Obhájce titulu Lukáš Jelínek skončil na třetím místě. Ondřej Prekop neskrýval nadšení: „Je to úžasný pocit v šestnácti letech vyhrát takový obrovský turnaj a proti takovým hráčům. Tento titul má pro mě mnohem větší hodnotu než juniorský titul, který jsem vyhrál před dvěma týdny.“

Mezi ženami zvítězila zkušená hráčka Petra Otec Hanzlovská, pro kterou je to již čtvrtý titul v řadě. Na druhém a třetím místě se umístily Jana Lébrová a Jana Marešová.

V rámci turnaje proběhla exhibice, kde si bowling vyzkoušeli sportovci, kteří svoje úspěchy sbírají v úplně jiných prostředích. Hráč curlingu Tomáš Paul ve dvojici s juniorskou bowlerkou Viktorií Brokešovou vyzvali florbalistu Jakuba Buršíka a bowlera Lukáše Homolu. Úspěšnější byla nakonec „curlingová“ dvojice. Olympionik Tomáš Paul byl spokojen: „Užil jsem si to tady velmi, rád zkouším nové sporty. I když bowling jsem samozřejmě už hrál, tak bylo zajímavé si popovídat se sportovci z jiných sportů a získat nové podněty, která pak třeba člověk může aplikovat i v tom svém sportu. Technicky jsou oba sporty rozdílné, ale mentální příprava před hodem je velmi podobná v bowlingu i v curlingu.“

České bowlery čeká v červnu Mistrovství Evropy. Medailisty z MČR doplní hráči Jaroslav Uher, Matěj Vojkovský a Zdeněk Minář. A cílem je samozřejmě medaile. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.