Seriál kvalifikací na Velkou Pardubickou je tady.

Text a foto: Lenka Sklenáková

Seriál kvalifikací otevřela 25.5. ta první, s názvem Velká cena města Pardubic (STCC, NL, 5800m.). Zařazena byla až jako poslední dostih odpoledne, se startem v 18.40, a tím mohla být přenášena v živém televizním vysílání, mezi dvěmi semifinálovými utkáními MS v hokeji.

Sešlo se pole zvučných jmen v čele s loňským vítězem VP Tzigane du Berlais. Po startu se vedení ujal další úspěšný kůň VP Ribelino a vedl pole koní většinu dostihu. Ten se udál bez větších problémů, a tak byl nakonec jediným nedokončivším Theophilos, kterého ž. J. Bartoš zastavil za Havlovým skokem. Zbylých 8 koní splnilo kvalifikační podmínky. O vítězství bojovali loňští premianti  Velké Pardubické, jen se pořadí otočilo a Hegnus byl pro tentokrát v cíli před Tziganem du Berlais.

Prohlédněte si velkou fotogalerii Lenky Sklenákové:

1. kvalifikace na VP

Z rámcového programu bych tentokrát vyzdvihla dění okolo 6. dostihu, kde se z vítězství radoval String s Petrem Tůmou, který se letos vrátil do sedla po roční pauze způsobené zlomeninou krčního obratle z dostihu v Bratislavě. Ač se to zdálo nepravděpodobné, nakonec se Petru Tůmovi podařilo vrátit se i po takovém zranění zpět do dostihů, a i díky Stringovi mu chybí poslední, padesáté, vítězství k titulu žokeje. Hodně štěstí !

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.