Seriál kvalifikací na Velkou pardubickou 2020 odstartoval

Text a foto: Lenka Sklenáková

Za příjemného slunného dne se v sobotu 4.7.2020 rozběhl seriál kvalifikací na VP. Na startovní listině 5800 metrů dlouhého dostihu se skvělo 14 jmen. Mezi favority se řadili vítěz loňské VP THEOPHILOS, dále HEGNUS a MAZHILIS. Po startu začal udávat svižné tempo LODGIAN WHISTLE (ž. J. Myška), které se mu stalo osudným na Irské lavici, kterou společně s PLAYERem (ž. M. Novák) přelétli téměř bez dotyku, a ž. Myška neuseděl dopad. O tempo se začal starat MAZHILIS (ž.J.Kratochvíl) a za lesem se k němu přidal tréninkový kolega THEOPHILOS (ž. J. Bartoš). Ten se sice při točení do cílové roviny odpoutal, ovšem za posledním skokem jej dotáhli PLAYER a HEGNUS (ž. M. Stromský), kterému THEOPHILOS nakonec o půl délky odolal až k cílovému mezníku. Třetí doběhl PLAYER a dále se koně kvalifikovali v pořadí DULCAR DE SIVOLA, MAHONY, CASPER, MAZHILIS, VANDUAL, BUGSIE MALONE, DIRECT LAGRANDE, RIBELINO, DECORUS a MARCUS AURELIUS.

Prohlédněte si velkou fotogalerii:

Zajímavým dostihem byl kros II.kategorie na 3300 metrů s názvem Cena časopisu Jezdectví. Na jeho start se mj. postavil i vítěz VP z roku 2017 NO TIME TO LOSE (ž. J. Kratochvíl). Favoritem byl ovšem specialista na tyto krátké krosy TIARA MAN (ž. J. Bartoš) a na startovní listině figurovali i výborní MEDIC (P. Složil ml.) a CHRYSTAL CROSS (ž. J. Myška). Na čele dostihu se hned po startu usadil TIARA MAN, který ale ztrácel na překážkách s nižším doskokem (Drop, Hadí příkop), a tak ho na špici vystřídal MEDIC, bohužel jen k Prodlouženému Taxisu, kde se společná pouť dostihem s jeho jezdcem rozdělila a oba pokračovali po závodišti zvlášť. Do cílové roviny pole zavedl CHRYSTAL CROSS, těsně následován  TIARA MANem a bělkou DALLINou (ž. S. Ferhanov) a po překonání posledního skoku přišel s mocným finišem i NO TIME TO LOSE. Nikdo ale nakonec nestačil na DALLINu, jedinou klisnu v poli, navíc v Pardubicích poprvé startující. Vyhrála po boji o délku před NO TIME TO LOSE a CHRYSTAL CROSSem. Daleko za touto trojicí procválal cílem TIARA MAN a doběh uzavřel STARBUCK.