SERIÁL EuroNASCAR POKRAČUJE V ITALII

Seriál EuroNASCAR pokračuje o víkendu třetím dílem na okruhu Autodromo di Vallelunga. Také v Itálii bude hájit barvy týmu Buggyra ZM Racing Aliyyah Koloc. Pro mladou závodnici půjde o malou premiéru: pojede první závod po dovršení osmnácti let. Celý závodní program bude opět vysílán s českým komentářem živě na platformách Tn.cz a Novaplus.cz a Voyo.

Pro Buggyru, která v EuroNASCAR startuje ve spolupráci s Motors Formula Teamem, je to premiérová sezona v tomto šampionátu. Proto se pilotka i celý tým neustále učí a pracují na ideálním nastavení vozu.

20220610_NASCAR_02_Brands_Hatch_KS_DSC06135

„S každou odjetou jízdou získáváme nové zkušenosti. EuroNASCAR je velmi konkurenční prostředí a sledujeme, jak soupeři neustále něco vymýšlejí. Jsem přesvědčen, že jsme na správné cestě a výsledky, které zajíždí Aliyyah, jsou toho důkazem,“ uvedl Ludovic Pezé, šéf stáje Motors Formula Team, s níž Buggyra vytváří inovativní závodní prostředí pod hesly #RESPECT #EQUALITY #DIVERSITY.

V dámském poháru EuroNASCAR2 je Aliyyah Koloc, průběžně druhá, v pořadí juniorů v rámci EuroNASCAR Pro jí patří čtvrté místo.

Po Brands Hatch je Vallelunga, ležící jen 30 kilometrů od italského hlavního města Říma, pro 18letou pilotku další novou výzvou. „Ráda poznávám nové okruhy. Brands Hatch ukázalo, že si na ně dokážu velmi rychle zvyknout,“ věří Aliyyah Koloc.

20220610_NASCAR_02_Brands_Hatch_KS_DSC06357

Ve Vallelunze budou na 4085 metrů dlouhém okruhu na programu závody EuroNASCAR Pro a EuroNASCAR2, v obou nastoupí také Aliyyah Koloc. Jezdci, kteří bojují v jednotných vozech vycházejících z filozofie zámořských speciálů NASCAR, zavítané v příštím díle seriálu (3. a 4. září) do Mostu. Šampionát konaný pod oficiálním názvem NASCAR Whelen Euro se jezdí už od roku 2008.

Program závodů EuroNASCAR ve Vallelunze:

Sobota 9. července

14:00 EuroNASCAR Pro (18 kol)

17:00 EuroNASCAR 2 (15 kol)

Neděle 10. července

10:30 EuroNASCAR 2 (15 kol)

14:00 EuroNASCAR Pro (18 kol)


Závody je možné sledovat živě na stránkách šampionátu: https://www.EuroNASCAR.com/race-center/

Během závodů je na oficiálních stránkách k dispozici také live timing.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting