Šenkýř Motosport představuje jezdce M4 GT4 pro 12h závod v Brně

Necelé dva dny do startu volných tréninků představuje Šenkýř Motorsport jezdecké obsazení týmového BMW M4 GT4 pro 12h vytrvalostní závod 24h-series v Brně. V kokpitu továrního speciálu BMW se objeví osvědčení jezdci Šenkýř Motorsportu, Slováci Richard Gonda a Tomáš Erdélyi a čeští piloti Marek Fried a Robert Šenkýř.

Majitel týmu Robert Šenkýř (45 let) se za volantem objeví po delší pauze:

"Na 12h závod se moc těšíme. Je to doma a navíc poprvé v kategorii GT4. Proto jedeme v našem stálém jezdeckém obsazení. Těžko odhadnout naše šance, ale k přípravě jsme přistoupil poctivě, tak uvidíme. Půjdeme krok za krokem a ono se to celé nějak vyvine. Závod si hlavně chceme užít a odstartovat tak náš možný budoucí program. Já osobně se závodu budu samozřejmě účastnit hlavně jako šéf týmu, ale nedá mi to a chtěl bych při premiéře naší nové M4 GT4 být alespoň chvíli i za volantem. Jedno místo v týmové M4 GT4 bych si tak teoreticky mohl dělit s případným pátým jezdcem, o kterém ještě jednáme".

Richard Gonda (25 let) si do M4 GT4 odskočí z přípravy na starty s týmovou M6 GT3:

Vždy je to veľká udalosť štartovať na domácom okruhu, ako to bude teraz pre tím Šenkýř Motorsport a tak trochu aj pre nás s Tomášom. Atmosféra v Brne je vždy fantastická vďaka množstvu českých a slovenských fanúšikov-srdciarov. Čakajú nás dlhé preteky, v ktorých sa môže udiať čokoľvek, no viem že máme skvelý a pripravený tím. S BMW M4 GT4 som zatiaľ v pretekoch neštartoval, ale je to dobré auto vo svojej kategórii. Urobíme všetko, aby sme ju doviezli do cieľa na čo najlepšej pozícii a úspešne rozbehli sezónu po dlhej a náročnej zime

Stálým jezdcem týmu je i další slovenský pilot Tomáš Erdélyi (45 let):

"Na 12h závod v Brně sa velmi těším. Mal som tu čest startovat pred 4 rokmi tiez v Brne a bol to velký zážitok a nova skúsenost pre mna. Je to iné ako sprintové závody, kde sa človek koncentruje do tej jednej polhodiny a každá chybička znamená koniec šance na víťazstvo. U vytrvalosti je to mix strategie, správneho časovania výmen pneumatik ,jazdcov a tankovania a samozrejme rychlej jazdy. Verím, že si to všetci v teame naležite užijeme a budeme dóstojne reprezentovat Česko-slovensko a samozrejme team"

Znovu v sestavě se v Brně objeví Marek Fried (31 let), který v týmu Šenkýř Motorsport debutoval již před více než patnácti lety:

"Na závody se velmi těším, protože dlouhá vytrvalost prověří jak připravenost jezdce, tak i týmu. Navíc pojedu doma s domácím týmem, tak doufám, že potěšíme skvělým výsledkem všechny, kteří nás přijdou podpořit".

Brněnský tým se vrací do 24h-series po necelých čtyřech letech, kdy při 12h závodě 2015 v Brně startoval s vozem BMW Z4 GT3 a závod tehdy dokončil na sedmém místě.

"Vytrvalostní závodění má svoje kouzlo a my si ho zase po pár letech znovu rádi vyzkoušíme. V podobě tovární M4 GT4 máme k dispozici perfektní materiál, vhodný pro profesionální i amatérský způsob závodění. Máme mnoho zájemců o závodění z řad našich kurzů sportovních jízd, kterým bychom do budoucna účast v podobných závodech chtěli zpřístupnit," říká na závěr majitel týmu Robert Šenkýř.

Zdroj: Senkyr  Motorsport s.r.o.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting