WINGS OffROAD Maraton Ostrava: O důležité body se závodníci poperou na zbrusu nové trati!

Sedmý závod seriálu OffROAD Maraton se před listopadovým finále přesouvá na Moravu do Ostravy – Mariánských hor. Za chemičkou BorsodChem se v sobotu 17. října motorkáři a čtyřkolkáři utkají ve tříhodinovce, auta v pětihodinovce. Klání se jede pod křídly domácího WINGS teamu, který připravil přes čtyři kilometry dlouhou a rychlou trať. Tým navíc slaví deset let závodění. Proto již v pátek 16. října odstartuje v depu party spojenou s besedou o africké Intercontinental Rally, kterou několikrát absolvoval.

Sobotní start čtyřkolek se proto posune na příznivějších 9:00 h. V první lajně budou i lídři celkového pořadí v sezoně Zdeněk Tůma z THF racing teamu a Dominik Škarka z Domina teamu. Oba jsou z kategorie mistrovských sportek. Tůma má sice na Škarku náskok 19 bodů a 23 kilometrů. Ale slavit ještě nemůže. Jako každý rok s koncem sezony stoupá nervozita a vítězem seriálu je kvalitně připravený závodník s pevnými nervy a s potřebným štěstím. Třetí celkově napříč kategoriemi Michal Vágner z Region Racing Teamu vede mistrovské 4x4. I on bude bojovat jako lev, stejně jako další jezdci v popředí tabulek.

Motorky se do ostravských kilometrů pustí ve 12:30 h. V mnoha kategoriích je těsno stejně jako u borců ve dvou stopách. Vedoucí jezdec Daniela Galia z RD racing má k mistrovskému titulu v E1 již jen kousek. Ale vyhráno ještě ne. Jeho cílem je navíc absolutní vítězství v sezoně dle počtu kilometrů. A v nich mu „na paty šlapou“ Michal Tesařík z Golem sportu a Karel Brabec z Motokrosu na Cechu. Oba mají výtečný závodní rok a na Moravě nepustí ani metr. Brabec o to úspěšnější, že se jako jediný pohárový jezdec vyšplhal mezi mistrovskou elitu.

V 16:00 h zaburácí motory aut. Offroadové vozy vyrazí vstříc pěti hodinám. V početném stavu bude zastoupený domácí WINGS team v čele s Pavlem Režným a modrým Broučkem. Na trati nebude chybět ani žlutý jeep dakarského závodníka Jaroslava Valtra, v němž letos závodí jeho dva synové Jaroslav a Michal. Po nasbíraných zkušenostech by jim ostravská trať mohla velmi dobře sednout. Na čtvrté zlato v řadě si „brousí zuby“ i letošní lídr průběžné tabulky a speciálů nad dva litry KB System Offroad team. 

Rád by dosáhl na konci sezony i na absolutní zlato. O něj ale ještě zabojují Offroad centrum Jase a v tabulce pouhé tři kilometry vzdálené Autocentrum Luňák.

Své offroadové umění předvedou na jednodušší trati i děti a mladší junioři v 16:30 h.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.