Sedlčanský závod v Rallycrossu bavil diváky

V Sedlčanské kotlině pokračoval druhým mistrovským podnikem seriál závodů Mezinárodního mistrovství ČR v Rallycrossu. Nedělní závod byl současně prvním podnikem České trofeje historických automobilů v rallycrossu. Přestože na staru chyběla nejsilněší divize Super cars, bylo se na co dívat. Jezdci ve všech kategorích předváděli urputné souboje a vzájemně si nedarovali ani metr. 

Sobotní a noční déšť řádně promočil trať. V průběhu neděle, ale při polojasném a větrném počasí trať v některých úsecích začala rychle prosychat a tak se střídaly úseky prašné s bahnitými. To rozhodně dodávalo závodům na atraktivnosti.

V divizi Super1600 si vítězství vybojoval suverénní Tomáš Krejčí na voze Škoda Citygo. V divizi SuperTouringCars do 2000 po boji zvítězil Roman Častoral a v SuperTouringCars přes 2000 dominoval Tomáš Mičík na Škoda Fabia. V SuperTouringCars do 1600 vítězstí získal Marek Honzík na Peugeotu 106. 

V České trofeji historických automobilů v kategorii do 1600 zvítězil Michal Sklenář na Hondě a v silnější kategorii přes 1600 si vítězství odnesl Tomáš Zajíc na Ford Escort.

Další závod se bude konat na rakouském Nordringu ve dnech 1. a 2. června. Do Česka se seriál vrátí na okruh v Sosnové 22. a 23. června.

Foto: Vilém Sýkora

Prohlédněte si další fotografie v galerii:

RX Sedlčany 2019

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.