Pilot Red Bullu Sebastian Vettel podnikl další krok ke druhému titulu mistra světa na pneumatikách Pirelli. Završil tak doslova perfektní víkend: vyhrál všechny tréninkové jízdy, kvalifikaci i závod. Poprvé v kariéře tak mladý Němec zvítězil ve čtyřech závodech v řadě. V mistrovství světa tak vede s náskokem 13 bodů. Vettel napodobil svůj výkon v loňském závodě. V krátké historii Velké ceny Indie tak ani na okamžik nevedl nikdo jiný než on.

India GP

Vettel a vlastně celá první desítka jezdců na roštu do závodu vyrazili s měkkými pneumatikami. Lídr závodu přezul na tvrdou směsve 33. kole, aniž by ztratil vedení. I přes náročné charakteristiky okruhu Buddh a teploty přesahující 30°C byla nejpopulárnější právě strategie jedné zastávky v boxech. Všichni ti, kteří viděli cíl, byli v boxech pouze jednou. Druhé místo obsadil Fernando Alonso z Ferrari, který k mechanikům zamířil o čtyři kola dříve než Vettel. Marka Webbera, který cílem projel třetí, předjel deset kol před koncem.

Z pilotů, kteří startovali na tvrdé směsi, stál na roštu nejvýše pilot Lotusu Romain Grosjean. Na měkké pneumatiky přezul ve 36. kole. Tato volba se nakonec vyplatila, oproti startu se posunul o dvě pozice a bral body za deváté místo. Stejnou taktiku na začátku zvolil Michael Schumacher, Daniel Ricciardo a Kamuj Kobajaši.

Sergio Pérez byl v boxech dvakrát, ale v důsledku kontaktu s jedním z vozů týmu Toro Rosso musel ze závodu odstoupit. Incident způsobil defekt pneumatiky. Podobné problémy potkaly také Schumachera v prvním kole a Maldonada v kole číslo 31. Ve všech případech byly na vině kontakty s ostrými hranami předních přítlačných křídel. Pérez jel podruhé do boxů předčasně a měl v plánu vydržet na tvrdé sadě po celých čtyřicet kol.

Nejdelší závěrečný stint na tvrdší směsi měl Jenson Button - 35 kol. V cíli byl pátý. Vůbec nejdéle ale na tvrdých pneumatikách vydrželi Grosjean a Kobajaši, oba na měkkou sadu přezuli ve 36. kole. Japonský pilot nakonec dojel čtrnáctý, přičemž na startu byl sedmnáctý.