SEBASTIAN VETTEL A FERRARI ZÍSKALI TŘETÍ VÍTĚZSTVÍ V SEZÓNĚ!

100% STATISTIKA VYJETÍ SAFETY CARU V SINGAPURU POKRAČUJE: STRATEGII ZÁVODU OVLIVNILO DVOJÍ VYJETÍ SAFETY CARU

Vettel

Sebastian Vettel si se svým Ferrari dojel pro třetí vítězství v sezóně. V ulicích Singapuru vsadil na strategii dvou zastávek v boxech a získal 42. triumf kariéry. Závod byl v třetině ovlivněn dlouhým výjezdem safety caru. 20 kol před cílem přišel další výjezd safety caru. Během něj většina jezdců absolvovala poslední zastávku v boxech a závěr závodu tak přinesl řadu zajímavých soubojů.

RŮZNÝ PŘÍSTUP KE STRATEGII NAPŘÍČ CELÝM POLEM: VERSTAPPEN DOKONČIL ZÁVOD S KOLEM ZTRÁTY NA BODOVANÉ POZICI

Všichni jezdci do závodu startovali na superměkkých pneumatikách P Zero Red, které byly pro tento víkend nominovány společně s měkkými pneumatikami P Zero Yellow. Ale už od prvních zastávek v boxech byly vidět různé přístupy ke strategiím. Někteří jezdi – včetně první třech – zůstali na superměkkých pneumatikách, zatímco oba piloti Mercedesu pro druhý stint obuli měkké pneumatiky. Stejnou strategii zvolil také pilot Toro Rosso Max Verstappen, který do závodu vstoupil s kolem ztráty, když měl problém na startu. Nakonec získal body za osmé místo. Sedmnáctiletý Holanďan v závěru závodu obul rychlé superměkké pneumatiky a polepšil si o několik míst. Nejrychlejší kolo závodu zajel ve 52. kole na měkkých pneumatikách Daniel Ricciardo s Red Bullem, který v závodě skončil druhý.

Singapore

Singapur si udržel svou 100% statistiku, když v každém závodě F1 na tomto okruhu vyjel safety car na trať minimálně jednou a délka závodu se přiblížila dvouhodinovému limitu pro Velké ceny F1. Přestože se jedná o nejdelší závod sezóny, většina jezdců zvolila strategii se dvěma pit stopy. Nejlépe umístěným jezdcem se třemi zastávkami v boxech byl Carlos Sainz s Toro Rosso na devátém místě.