OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Sdruženáři se utkají v Liberci o letní titul – společnost jim udělají nejlepší skokani

Zimní sezona už je nablízku, ale liberecké areály na Ještědu a ve Vesci zažijí v neděli 16. října teprve vrchol „letní“ sezony. Za účasti kompletní špičky se zde uskuteční mistrovství České republiky hned ve dvou lyžařských disciplínách – v individuálním závodě v severské kombinaci (HS134/10 km) a ve skoku na lyžích. Na startu nebudou chybět Miroslav Dvořák, Tomáš Portyk, Roman Koudelka nebo Tomáš Vančura.

Pořadatelé z SK Ještěd budou mít opravdu napilno. Program na můstku HS 134 s umělou hmotou otevřou v 9 hodin sdruženáři, kteří budou usilovat o letní tituly v kategoriích dorostu, juniorů i dospělých. Nejprve je čeká jeden skok v rámci oficiálního tréninku, následovat bude zkušební kolo a po něm jeden soutěžní skok. O hodinu později vystoupají na můstek skokani-specialisté bojující o domácí primáty v kategoriích juniorů a seniorů.

Portyk - ilustrační

Běžecká část severské kombinace na 10 km se odehraje ve Vesci na kolečkových lyžích, které si závodníci před startem vylosují. Od 15 hodin je na pořadu trénink a o hodinu později už se naplno rozpoutá na asfaltovém okruhu bitva o sdruženářský titul. Ten mezi seniory obhajuje z loňského roku juniorský mistr světa Tomáš Portyk.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.