OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bohemia Energy Racing Scuderia Praha zvítězil v Hankook 24h PORTIMAO

Bohemia Energy Racing tým Scuderia Praha Ferrari 488 GT3 (#11, Jiří Písařík / Josef Král / Matteo Malucelli) zvítězila na Hankook 24h PORTIMAO již druhý rok po sobě. Na Autódromo Internacional Algarve dovedl  Jiří Písařík Ferrari do cíle po 586 kolech a slaví své druhé vítězství v 2018 24H SERIES powered by Hankook.

"Udělali jsme perfektní závod!" řekl Matteo Malucelli . "Žádné problémy, a auto bylo opravdu dobré, a to zejména v noci. Bylo těžké bojovat 24 hodin s ostatními GT vozy , ale konzistentní výkon je v této sérii nejdůležitější, takže jsem velmi šťastný. "

Ferari týmu Scuderia Praha startovalo z druhé pozice za Mercedesem-AMG GT3 (#24, Alexandre Coigny/Iradj Alexander / Richard Fell / Antonín Borga) týmu SPS automotive performance.
V počátečních fázích závodu sváděli vyrovnaný souboj vozy Mercedes-AMG GT3 týmů SPS automotive performance (#24, Alexandre Coigny/Iradj Alexander/Richard Fell/Antonín Borga) a Hofor-Racing (#1, Michael Kroll / Chantal Prinz / Roland Eggimann / Kenneth Heyer / Christiaan Frankenhout). V průběhu závodu však oba Mercedesy ztrácely a klesly na 4. resp. 6. místo. 

The Manthey Racing Porsche 991 GT3 R (#912, Ralf Bohn / Alfred Renauer Robert Renauer/Mathieu Jaminet) dokončil těžký závod na celkovém druhém místě. Je to poprvé v této sezoně, kdy auto kategorie SPX dokončilo závod celkově na pódiovém umístění.

Třetí v celkovém pořadí skončil tým PROsport Performance Mercedes-AMG GT3 (#85, Charles Putmane / Charles Espenlaub / Joe Foster/Adam Christodoulouem), který také bral vítězství třídy A6-Am. Poprvé v této sezóně dokončily závod na podiovém místě tři různé vozy reprezentující tři různé kategorie.

TZ: Creventic BV
Foto: Petr Frýba

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.