Scuderia Praha Racing do třetice vítězní!

Tým Bohemia Energy Racing se Scuderia Praha Ferrari 488 GT3 (#11, Jiří Písařík / Josef Kral / Matteo Malucelli) prodloužili neporazitelnost již v třetím letošním závodě vytrvalostní série Hankook 24H European Championship. Na brněnském okruhu v závodě 12H Brno 2019 sváděli piloti rudého Ferrari 488 neúprosné souboje s vozem Porsche 911 GT3 R týmu Herberth Motosport (#91, Daniel Allemann / Ralf Bohn / Robert Renauer) . Po celý den se ve vedení oba vozy střídaly, ale v průběhu posledních hodin závodu získala Scuderia Praha mírný náskok, který nakonec podařilo udržet až do cíle. Oba vozy, Ferrari i Porsche absolvovaly celkem 321 kol. Nejrychlejší kolo závodu zajel s Ferrari 488 GT3 Matteo Maluceli v čase 2:02:584. Pozadu ovšem příliš nezaostal ani Robert Renauer, další hvězda závodu, na voze Porsche 911 GT3 R s časem 2:03:354.

Více fotografií ve velké galerii.

12H Brno

Dalším, ostře sledovaným týmem na brněnském autodromu byl KTM X-BOW GT4 týmu RTR Projects v sestavě (#224) Tomas Enge / Sergej Pavlovec / Jan Krabec / Eike Angermayr, kteří po boji zvítězili v kategorii GT4. V této kategorii pak čtvrtí dojeli Šenkýř Motosport s vozem BMW M4 GT4 v sestavě Gonda / Erdelyi / Šenkýř / Fried.

Z důvodu ochrany životního prostředí byl závod, podobně jako na řadě dalších evropských okruhů, rozdělen na dvě části. V pátek se jely 3 hodiny a vozy následně zůstaly na startvním roštu v pořadí dosaženém v cíly první části. V sobotu ráno odstartovaly týmy do druhé devítihodinové části. Tento systém má samozřejmě své odpůrce a ztrácí také určité kouzlo nočního závodění. Celkově však je nový systém bezpečnější pro jezdce a citlivější k životnímu prostředí i okolí závodních okruhů. Závody rozhodně nezrtácejí atraktivitu a přítažlivost pro diváky.

Závod si připomeňte v následujících fotografiích. Konečné výsledky zde.

Foto: V. Sýkora

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.