OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Scuderia Praha obhájila vítězství na okruhu v Mugellu 

Bohemia Energy Racing Scuderia Praha s Ferrari 488 GT3 (#11, Jiří Písařík/Josef Kral/Matteo Malucelli) zahájila letošní sezónu Evropského šampionátu vítězstvím v závodě Hanook 12H  Mugello. Posádka rudého Ferrari spolehlivě vedla již po první, tříhodinové části. V sobotní, devítihodinové části Scuderia Praha sice vedení ztratila, ale posléze se vrátila do vedení a vybudovala si vedení o tři kola před druhým vozem.

"Je to opravdu úžasné, protože toto je naše druhá výhra v Mugellu," řekl Jiří Písařík v rozhovoru pro radiolemans.com . "Zpočátku jsem si nebyl jistý, jak to půjde, ale tohle bylo opravdu neuvěřitelné. Matteo odvedl skvělou práci, řídil celkem 4,5 hodin a jeho tempo bylo naprosto skvělé".

"Je to naprosto dokonalé," souhlasil další pilot posádky, Josef Kral. "Je to pro nás jako domácí trať, zvláště pro Mattea protože žije pouhých 45 minut odtud. A nyní to musíme pořádně oslavit!".

Dařilo se však i dalším českým jezdcům. Ve třídě Special Cars - SP2 si vítezství vybojoval tým RTR Projeks s kompletně českou posádkou Pavlovec - Miniberger - Bednař - Janiš. Jaromír Jiřík, terý startoval v italském týmu Imperiale Racing dokončil závod v kategorii A6-PRO na 6  místě. Tomáš Pekař na BMW M4 GT4 se bohužel do cíle nedostal.

Konečné Výsledky - zde.

Konečné výsledky po třídách - zde.

Foto: P. Frýba

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.