Scuderia Praha Ferrari na startu 24H Series Europe v Barceloně

Již dnes se sjíždějí závodní týmy na okruh de Barcelona Catalunya, k víkendovému závodu 24H BARCELONA - Trofeu Fermí Velez. Závod bude pátým a posledním podnikem 24H Series Europe, v této bitvě se bude tedy rozhodovat o titulech. Závod na slavném barcelonském okruhu se navíc započítává do 24H Series Continents. Očekává se bitva 31 vozů série GT, které doplní 24 aut kategorie TCE.

Okruh de Barcelona Catalunya byl otevřen v roce 1991. Od té doby se zde konala celá řada prestižních mezinárodních akcí, od cyklistických soutěží pro letní olympijské hry 1992  po Formule 1 a mistrovství světa MotoGP. 24-hodinový závod se jezdí jako Trofeu Fermí Velez. Je pojmenovaný po Fermin Velezovi, úspěšném španělský jezdci vytrvalostních závodů, který podlehl rakovině v roce 2003. Španělský závod je dnes považován za jeden z předních mezinárodních 24-hodinových závodů.

Letošní závod opět slibuje napínavou podívanou. Velkou otázkou je zda český tým Bohemia Energy Racing s Ferrari Scuderia Praha bude pokračovat ve vítězném tažení letošním seriálem závodů 24H Series. Piloti týmu, Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli mají na svém kontě již čtyři vítězství ze 4 letošních závodů. Budou však čelit těžké konkurenci vozů GT ve třídě A6. Loňské vítězství bude chtít obhájit německý Porsche Herbert Motorsport. Velkým soupeřem pražskému týmu budou další vozy Ferrari, Porsche, Aston Martin a BMW.

V kategorii SP3 nastoupí k závodu další český tým RTR Projects. Za volantem vozu KTM X-Bow se budou střídat jezdci Jan Krabec, Daniel Skalický, Petr Lisa, Erik Janiš a Tomas Miniberger.

Ve čtvrtek si mohou jezdi vyzkoušet trať v neoficiálních testech. V pátek přijdou na řadu tréninky a kvalifikace. Vlastní závod odstartuje v sobotu 31.8. v pravé poledne. Konec závodu tedy bude v neděli 1.9. ve 12. hodin.

Zdroj: Creventic BV

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.