Scuderia Praha Ferrari na okruhu Paul Ricard opět na stupních vítězů!

Porsche 991 GT3 R týmu Herberth Motorsport (#911, Daniel Allemann/Ralf Bohn/Robert Renauer/Alfred Renauer) zvítězilo ve 4. závodu Hankook 24H na okruhu PAUL RICARD. Po 595 kolech, na okruhu dlouhém 5,842 km, což odpovídá vzdálenosti 3,475.99 km projel Ralf Bohn cílovou čáru. Pro tým Herberth Motorsport je to již druhé vítězství v závodě 24H na francouzské riviéře za sebou. Se ztrátou tří kol si druhé místo odnáší vůz týmu Car Collection Motorsport Audi R8 LMS (#32, Adrian Amstutz/Patrick Kujala/Martin Kodric/Connor de Phillippi). Další jedno kolo ztratil tým Scuderia Praha Ferrari 488 GT3 (#11, Jiřím Písaříkem/Josef Král/Matteo Malucelli/Edward Cheever), který dokončil závod na třetím místě.

Dlouhá cesta na podium začala pro tým Scuderia Praha Ferrari 488 GT3 (#11, Jiřím Písaříkem/Josef Král/Matteo Malucelli/Eddie Cheever) ziskem pole position pro Hankook 24H na okruhu PAUL RICARD. Ital Matteo Malucelli s časem 2:06.326 minuty získal třetí po sobě jdoucí pole position pro český tým.

Se ztrátou 0.695 sec na první místo byl v kvalifikaci druhý ROFGO Racing s vozem Mercedes-AMG GT3 (#31, Roald Goethe/Stuart Hall/Jamie Campbell-Walter/Nicolas Minassian). Na třetím místě se umístil se zrátou pouhých 0.094 sec vůz Car Collection Motorsport Audi R8 LMS (#32, Adrian Amstutz/Patrick Kujala/Martin Kodric/Connor de Phillippi).

Čtvrtý závod 24H SERIES by Hankook byl odstartován pod “Code 60” tj. mokrý závod. Trať sice v průběhu prvních hodin oschla, ale Ferrari týmu Scuderia Praha figurovalo po dvou hodinách závodu na celkovém 5. místě. Do vedení se dostal vůz Herberth Motorsport Porsche 991 GT3 R (#911, Daniel Allemann/Ralf Bohn/Robert Renauer/Alfred Renauer) který držel náskok jedné minuty před ROFGO Racing Mercedes-AMG GT3 (#31, Minassian Roald Goethe/Stuart Hall/Jamie Campbell-Walter/Nicolas). Na třetím místtě průběžného pořadí byl vůz Car Collection Motorsport Audi R8 LMS (#32, Adrian Amstutz/Patrick Kujala/Martin Kodric/Connor de Phillippi).

Ke stažení:

Pátý závod 24H SERIES, by Hankook,12H IMOLA, se bude konat od 30.6. do 1.7. Další informace lze nalézt na www.24hseries.com.