SCC v Brně zavzpomínal na staré časy Wolfgang Payr

V Brně se konal další letošní závod sezóny Sports Car Challenge a z vítězství se radoval Peter Kormann a Wolfi Payr na prototypech PRC. Při Masaryk Racing Days startovali společně s MMČR a P9 Challenge.

Zajímavé pole předvedlo v Brně při Masaryk Racing Days i Sports Car Challenge, série určená už delší dobu primárně prototypům, ale pamatujeme časy, kdy se GT vozy proháněly v jejich společnosti také. Jinak tomu nebylo v Brně, kde spojili svoje startovní pole s P9 Challenge a Eset V4 Cupem. Divize 5 pak startovala v odděleném startu s prototypy společně.

Do Brna přijela na čele Sports Car Challenge (SCC) Severina Breitensmoser, ale ta si bohužel z Brna žádné body neodveze, technika ji bohužel starty v SCC neumožnila, podobně dopadl i Benjamin Hotz ze Švýcarska na voze Ligier Turbo, který v kvalifikaci dokázal předjet i mnohem silnější vozy, ale vůz musel bohužel odstavit. Jejich výpadku v Brně však ve druhé, slabší divizi SCC dokázali využít Jasmine Fiedler s PRC Honda, a také Daniel Holzner z Rakouska s vozem Ligier JS51 Honda, kteří se rozdělili o divizní vítězství.

V divizi 1 zavzpomínal Wolfgang Payr z Rakouska s vozem PRC Audi Turbo na své nejlepší časy ve Sports Car Challenge, když už v sobotu proháněl na čele závodu jedoucí prototypy Ligier LMP3 a LMP2. Ovšem v sobotu musel nakonec odstoupit a z vítězství se tak v cíli mohl radovat Peter Kormann s PRC Audi Turbo, který brněnskou trať velmi dobře zná, poprvé zde startoval s vozem March. Druhý skončil v sobotu Marco Fink s PRC BMW a třetí příčku obsadil navrátilec do závodů SCC, kterého jsme dlouho neviděli. Arnold Wagner z Německa jezdil roky Interserie s F3000 Reynardem, pak jednu sezónu dokonce SCC odjelo ve společnosti Interserie v Supersprint Challenge, pak Wagner startoval s vozy Porsche GT3 a nyní se objevil v Brně, letos poprvé, s prototypem PRC Audi Turbo. Za ním pak dojel další Rakušan Roland Rupprechter s PRC BMW a Wolfgang Terschl. V divizi 2 porazila Jasmine Fiedler z Německa Rakušana Holznera a Hotz tentokráte byl bez bodu, škoda, měl na vítězství našlápnuto.

Druhý den zvítězil pak Wolfgang Payr z Rakouska na PRC WRP60 Audi Turbo, druhý skončil Marco Fink, který se tak se svým PRC BMW dostal bodově do čela klasifikace Sports Car Challenge. Třetí místo patřilo Rupprechterovi s dalším PRC BMW a čtvrtý dojel Arnold Wagner z Německa. Daniel Holzner s Ligierem Honda si pak dojel osamocen pro vítězství ve druhé divizi. V Brně se neobjevil na startu Němec Andreas Kufner, který koupil auto od Seibolda, kterého jsme mimochodem viděli při závodech formulí a loni na podzim s tím vozem ozdobil svou účastí poslední podnik Carboniacupu v Mostě.